СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Види основ для виробництва рулонних бітумних покрівельних матеріалів

Види основ для виробництва рулонних бітумних покрівельних матеріалів

Рулонні покрівельні матеріали виготовляють на різних основах. Матеріал, у якого є основа, з двох сторін просочується бітумним або полімерно-бітумним в'яжучим, деякі модифікації мають зверху захисний шар у вигляді грубозернистого насипу, знизу - шар поліетиленової плівки, інші - з двох боків покриті плівкою. Фізико-механічні властивості різновидів м'яких покрівельних матеріалів значно відрізняються, при цьому вид основи - одна з найважливіших характеристик ізолюючих матеріалів для облаштування м'яких покрівель.

Всі види умовно поділяються:

  • органічні;
  • неорганічні - скловолоконні та синтетичні.

Недовговічна органіка - покрівельний картон

Загальновідомий руберойд - бітумний матеріал на органічній основі - не можна не брати до уваги. Незважаючи на властиві йому недоліки, даний матеріал і йому подібні (пергамін, толь), за оцінками аналітиків, займають значну частку ринку. Використовується він переважно в приватній забудові і для ремонту плоских покрівель багатоповерхових житлових будівель. Облаштування нових дахів за допомогою цього матеріалу заборонено ще з 1998 року зважаючи на короткий міжремонтний період, тобто економічну недоцільность застосування.

Однією з головних причин недовговічності руберойду є вид основи: покрівельний картон. Він складається з волокон, які є продуктами вторинної переробки текстильної, синтетичної і деревної сировини. Чим товстіший та щільніший матеріал, тим більше його вага, і, залежно від цього показника, розрізняють кілька марок картону. Незважаючи на те, що будівельний картон може мати різну щільність, навіть у багатошарового листа невисока міцність на розрив.

Єдиною перевагою над недоліками, можна назвати низьку ціну картону, що й відображається на  кінцевій  вартості  м'якого покриття - руберойду.

Скловолокнисті основи

Справжнім переворотом у сфері виробництва м'яких покрівель стала заміна органічної основи на скловолокнисту - сталося це в середині минулого століття. За допомогою такої заміни вдалося значно продовжити термін служби покрівельного покриття - гнилостійке полотно не тільки довговічніше, але й набагато міцніше будівельного картону.

Нетканий матеріал - склополотно

Склополотно - це скловолокна, перероблені в нетканий матеріал, яке не боїться води - не гниє, міцніше картону, що не піддається руйнуванню під хімічним впливом. У трійці гнилостійких основ, які на сьогоднішній день використовуються при виробництві покрівельних покриттів, склополотно є найбюджетнішим варіантом. Також воно характеризується найнижчими показники розтягування і міцності - при навантаженні висока ймовірність розриву, що спричинить за собою тріщини в бітумному шарі. Бітумні матеріали, армовані склополотном, найчастіше використовуються для  легконавантажених покрівель, ухил яких не перевищує 10 градусів. Для здешевлення проекту використовується такий варіант: нижні шари покрівельного пирога укладаються за допомогою дешевих матеріалів на склополотні, верхні - на більш дорогих і з кращими технічними характеристиками: склотканинах або поліестері. У маркуванні на даний вид основи вказує літера «Х». Наприклад, Бікроеласт ХКП - полімерно-бітумний рулонний покрівельний та гідроізоляційний матеріал на основі склополотна.

Ткане полотно - склотканина

Скловолокно отримують методом екструзії з люмо-боро-силікатного скла з вмістом лужних елементів менше 2%  - найтонші довгі нитки мають високу міцність: гнуться, але не ламаються. Далі з ниток тчуть полотно - склотканину, яка володіє більшою стійкістю до перфораційних навантажень (на продавлювання) і більш високою міцністю на розрив: в 3-5 разів міцніше склополотна. У той же час, розтягується вона погано: відносне подовження становить 2%, що, однак, краще, ніж 1% у склополотна. Різні види склотканини мають різну структуру, і не всі підходять для використання при виробництві рулонних матеріалів: необхідно, щоб бітумне зв'язуюче отримало достатнє зчеплення зі скложгутом. Щоб підвищити адгезійні якості склониток, їх текстурують - тобто, обробляють повітрям. У виробництві рулонних покрівельних матеріалів застосовують гладкі й каркасні склотканини, при цьому останні за рахунок того, що мають ровинг (некручене пасмо), не деформуються під час транспортування, не заламуються, від них не відстає бітумна суміш. Переплетені скляні волокна також володіють такими перевагами, як негорючість і нетоксичність. З міцних і довговічних склотканин виробляють покриття для покрівель, що знаходяться під навантаженням. Літера «Т» в маркуванні означає, що для армування гідроізоляційного матеріалу (наприклад, Бікроеласт ТПП) була використана склотканина.

Полотно з поліефірного волокна

Найбільш надійним і сучасним на сьогоднішній день рішенням вважається використання армуючого полотна з поліефірних волокон - поліестеру. За показниками міцності поліестер не поступається склотканинам, а по розтяжності значно їх перевершує: коефіцієнт подовження досягає 30%, що дозволяє використовувати м'яку покрівлю на нових будівлях, що з часом усідають. Еластична поліестерна армована основа витримує великі механічні та динамічні навантаження, у тому числі компенсує сезонні рухи покрівлі, також як і матеріали з скловолокна, відрізняється біостійкістю - не гниє. Поліестер дорожче скловолокнистих матеріалів, однак подібне армування надає такі важливі для покрівельного покриття властивості як надійність, міцність, еластичність і довговічність: м'які покрівлі здатні витримувати короткочасні і постійні високі навантаження. Синтетичні волокна мають хорошу адгезію з бітумом. Неткане поліефірне (поліестерне) полотно у складі бітумно-полімерного матеріалу позначається літерою «Е». Маркування виглядає наступним чином: Бікроеласт ЕПП.

Ефективне рішення - алюмінієва фольга

На покрівельному ринку присутні рулонні матеріали з фольги - вони чудово підходять для облаштування м'якої покрівлі. Їх особливістю є наявність ще одного армуючого шару: як правило, він розташований з лицьового боку. Армування, швидше за все, є додатковим плюсом. Головне завдання, що вирішує фольга - це захист полімерно-бітумної суміші від ультрафіолету і руйнівної дії на бітум тепла сонячних променів. Ще один «побічний» плюс - зменшується ймовірність загоряння покриття від іскор, що потрапили на покрівлю з димаря.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top