СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Ремонт басейнів матеріалами ТМ Mapei

Дуже часто ми зустрічаємо об’єкти, де внаслідок тих чи інших причин, будівництво басейну було розпочато, а потім зупинено. Як правило, таким не закінченим об’єктам більше 5-10 років. Як правильно виконати роботи, які матеріали підібрати, ми розглянемо в цій статті.

Вихідні дані: вік басейну більше 20 років, стяжка “бухтить” і відшаровується, на стінах у деяких місцях відшарувалась штукатурка, є відколи бортів.

Картина не дуже приваблива, здається, що нічого зробити вже не можна, простіше демонтувати й забути. Але здаватись зарано.

Які матеріали будемо використовувати в даній ситуації:

Triblock P – трикомпонентна гідроізоляційна сполука на епоксидній основі, яка відсікає підняття капілярної вологи.

Eporip – двокомпонентний, епоксидний клей, не містить розчинників.

Topcem – спеціальне гідравлічне зв’язуюче швидкого затвердіння.

Planicrete – універсальна латексна добавка для цементних розчинів. Підвищує адгезію, міцність на стиск та згин, стійкість до ударів та вібрацій, водостійкість та хімічну стійкість.

EcoPrim Grip – універсальна акрилова ґрунтовка з кварцевим наповнювачем для підвищення адгезії штукатурок, стяжок та клеїв.

Nivoplan – швидковисихаючий, цементно-полімерний матеріал для вирівнювання стін та стелі, всередині та ззовні приміщень.

Mapeproof Swell – гідророзширюючий герметик.

Mapegrout 430 – дрібнозерниста, армована волокнами ремонтна суміш з контрольованою усадкою і міцністю на стиск 30 МПа. Наноситься шаром від 5 до 35 мм.

Mapelastic – двокомпонентна, еластична гідроізоляція на цементній основі. Витримує позитивний тиск води до 1,5 атм. Наноситься шаром – 2 мм.

Mapeband – високоеластична, високоміцна, хімстійка стрічка для гідроізоляції кутів, примикань, усадкових швів.

Kerabond T Gr + Isolastic – високоадгезійний (2,4 МПа), високоеластичний (S2), хімстійкий цементно-полімерний клей, стійкий до солоної води. Застосовується всередині та ззовні приміщення (-30…+90°С) на пористих та невбираючих основах, а також в плавальних басейнах.

Kerapoxy – двокомпонентний, кислото- та солестійкий епоксидний заповнювач міжплиткових швів. Чудова стійкість до миючих засобів. Витримує температуру +100°С.

Mapesil AC – силіконовий, високоеластичний (25%) герметик на оцтовій основі, стійкий до впливу грибків і плісняви, не містить розчинників. Витримує температуру +180°С.

Рекомендації щодо проведення робіт:

 1. Демонтувати всі ділянки відшарування стяжки та штукатурки.
 2. Очистити поверхню від бруду, пилюки, слабко закріплених частинок, цементного “молочка”, слідів мастил, фарб та інших матеріалів, які можуть знизити адгезію до основи.
 3. Всю площу по дну обробити речовиною Triblock P з метою запобігання підняттю капілярної вологи. Після змішування компонентів необхідно додати 10% води від маси Triblock P. Нанесення здійснювати велюровим валиком з низьким ворсом двома шарами. Час між шарами – 4-6 годин. Останній шар Triblock P обов’язково обсипати кварцовим піском (фракція 0,4-0,8 мм), після висихання надлишки необхідно прибрати. Наступні роботи виконувати через 24 год.
 4. Місця, де стяжка була демонтована, заґрунтувати епоксидною сполукою Eporip і не дочікуючись її висихання (свіже на свіже) відремонтувати швидковисихаючою речовиною Topcem Pronto. Наступні роботи можна проводити через 24 години. Замість Topcem Pronto можна застосувати Mapegrout 430, але у такому випадку час вичікування збільшується до 7 днів. Так само можна відремонтувати й відколи на бортах.

  У випадку, якщо вся стяжка потребує демонтажу, для заливання нової стяжки рекомендується застосувати цементно-пісчаний розчин з додаванням латексу Planicrete (розвести у чистій ємності Planicrete та воду у співвідношенні 1:3, потім додати завчасно підготовлену суху цементно-піщану суміш, при цьому рівномірно перемішуючи матеріал для запобігання утворення грудок (співвідношення цемент М500:пісок – 1:3 по масі). Безпосередньо перед укладанням стяжки необхідно нанести адгезійний шар EcoPrim Grip, цементно-піщаний розчин наноситься “свіжий по свіжому”. Перед нанесенням гідроізоляції, стяжка повинна вистоятися не менше 28 діб.
 5. Місця, де була демонтована штукатурка, відремонтувати сумішшю Nivoplan + Planicrete (розбавити у чистій ємності Planicrete (2л) та воду (3,5л), потім додати 1 мішок Nivoplan (25кг), при цьому рівномірно перемішуючи матеріал для уникнення утворення грудок). Безпосередньо перед укладенням штукатурки необхідно нанести адгезійний обризк EcoPrimGrip, цементно-піщаний розчин наноситься “свіжий по свіжому”.
 6. Якщо необхідно виконати тонкошарове вирівнювання або заповнення дрібних каверн, для цього слід використовувати цементно-піщану суміш (1:3) і латекс Planicrete, розведений у воді у співвідношенні 1:1.
 7. Всі прохідні елементи необхідно обробити гідрофільним герметиком Mapeproof Swell. Для цього необхідно виконати штробу глибиною 4 см і нанести пасту Mapeproof Swell у місці контакту прохідного елементу з цементним каменем. Потім заповнити штробу ремонтною сумішшю Mapegrout 430.
 8. На підготовлену, рівну основу нанести еластичну сульфато- і солестійку гідроізоляцію Mapelastic. Вилити компонент “B” речовини Mapelastic у чисту ємність і поступово висипати у неї сухий компонент “А”, перемішуючи суміш міксером на низьких обертах до однорідного стану. Нанести перший шар гідроізоляції Mapelastic товщиною 1 мм та укласти лугостійку склосітку з коміркою 4,5х4мм (рекомендується використовувати сітку Mapenet 150). Після того, як перший шар підсохнув (близько 4-5 год.), нанести другий шар гідроізоляції товщиною 1мм. Протягом перших двох діб після укладання захищати гідроізоляцію від прямих сонячних променів. На кутах примикання стіна-підлога, стіна-стіна, на сходах, а також на будь-яких інших кутах і в місцях усадочних швів прокласти еластичну стрічку Mapeband, приклеївши її між шарами гідроізоляції Mapelastic, нарощування довжини стрічки відбувається з нахлестом 10 см і проклеюється матеріалом Mapelastic. У місцях укладення стрічки Mapeband склосітка розрізається.
 9. Через 7 днів після нанесення гідроізоляції рекомендується провести гідровипробування басейна, наповнивши його водою. Гідровипробування проводити не менше 3-х діб. Після проведення вдалих гідровипробувань слід осушити басейн та перейти до облицювання.
 10. Для укладання скломозаїки застосувати двокомпонентний високоеластичний кислото- та солестійкий клей Kerabond T Gr + Isolastic. У чисту ємність вилити Isolastic (7-8 л) і поступово висипати в неї суху суміш Kerabond T Gr (25 кг), перемішуючи суміш міксером на низьких обертах до однорідного стану (дотримуватися правила подвійного перемішування). Нанести готову суміш на чисту основу металічним шпателем (рекомендована висота зуба – 4 мм) та укласти скломозаїку (слідкувати за тим, щоб під час укладання скломозаїки на нанесеному клеї не утворювалася скоринка). Протягом перших двох діб після укладення захищати поверхню від прямих сонячних променів.
 11. Через 48 год. можна братися до заповнення міжплиточних швів. Для цього найкраще підійде епоксидна високоміцна кислотостійка суміш Keraproxy. Для нанесення даного матеріалу рекомендується використовувати шпатель і губки виробництва Mapei. Змивати залишки затирки необхідно одразу після нанесення, не дочікуючись затвердіння. Захищати матеріал від прямих сонячних променів і протягів упродовж першої доби.
 12. У кутах, місцях примикань та усадочних швів замість епоксидної затирки використовувати еластичний герметик Mapesil AC.
 13. Заповнювати басейн водою та експлуатувати рекомендується не раніше, ніж через 21 добу після укладання скломозаїки на клей і через 4 доби після заповнення швів.

ВАЖЛИВО!

Ємності та інструмент, які використовуються для приготування і роботи з матеріалами повинні бути чистими.

Укладання матеріалів здійснювати при температурі від +5°С до +35°С.

Таблиця витрат матеріалів:

Матеріал

Витрати

Eporip

2 кг/м2

Topcem

2-2,5 кг/м2 на 1 см товщини

Planicrete (стяжка)

0,05 кг/м2 на 1 мм товщини

Planicrete (штукатурка)

0,07 кг/м2 на 1 мм товщини

Planicrete (шпатлівка)

0,2-0,3 кг/м2 на 1 мм товщини

EcoPrim Grip

0,2-0,3 кг/м2

Nivoplan

14 кг/м2 на 1 см товщини

Mapeproof Swell

3 м п./туба

Mapegrout 430

17 кг/м2 на 1 см товщини

Triblock P

0,4 - 0,5 кг/м2

Mapelastic

3,4-4 кг/м2 на 2мм товщини

Kerabond T Gr

1,5 кг/м2 на 1 мм товщини

Isolastic

0,4 кг/м2 на 1 мм товщини

Kerapoxy

1,3-2,4 кг/м2*

Mapesil AC

15 мл/м п.*

* витрати залежать від розміру мозаїки та ширини шову

Дотримуючись зазначених вище рекомендацій та використовуючи матеріали TM Mapei, Ви матимете у своєму розпорядженні чудовий басейн, який буде радувати Вас багато років.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

 • Email office.grico@gmail.com
 • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
  Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
 • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top