СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Особливості роботи з сухими будівельними сумішами в спекотну погоду

Будівельний сезон відкритий, а градус за вікном впевнено повзе вгору. Попереду літо, яке, судячи з досвіду минулого року, може виявитися вельми спекотним. Висока температура повітря і палюче сонце диктують свої правила будівництва. Які основні проблеми використання сухих сумішей влітку і як уникнути “фатальних” помилок?

Зрозуміло, що працювати влітку комфортніше, адже низька температура, вітер, сніг та інші “принади” осінньо-зимового сезону – не найкращі помічники в процесі ремонту і зведення об’єктів. Однак, щодо застосування сухих сумішей, як невід’ємної частини будівництва, є низка нюансів, про які необхідно пам’ятати. Переважна більшість матеріалів, представлених на ринку сухих будівельних сумішей, розраховані на роботи при температурі від +5 до + 25°С. Якщо ж настає занадто спекотна погода, можуть виникати проблеми. У кожної готової суміші є певна життєздатність і відкритий час роботи. У першому випадку ми говоримо про період, протягом якого можна використовувати розчин, у другому – про час придатності розчину, вже нанесеного на поверхню. При підвищеній температурі, звичайному явищі для літнього сезону, значення даних характеристик можуть скорочуватися, а значить, працювати доводиться в більш швидкому темпі.

Збільшення частки води при приготуванні розчину може якось полегшити долю “літніх” будівельників. Потрібно пам’ятати, що зручність використання будь-якої суміші в спекотну погоду дуже залежить від дозування рідкого компонента, на кожній упаковці можна знайти рекомендований діапазон дозування води для регулювання властивостей матеріалу, в залежності від умов застосування (температурних і вологісних). У спекотний період бажано використовувати близьку до максимального кількість води, яка вказана на мішку.

Додавати воду в розчин, який вже почав густіти, категорично заборонено. Спроба омолодити розчин шляхом додавання в нього води – досить поширена помилка. У такій ситуації отримана суміш вже не відповідає заданим виробником властивостям.

Сонячні промені – вороги будівельника, який працює з сухими сумішами. Негативний вплив сонця на сухі суміші зрозуміло має місце. Здебільшого він пов’язаний зі швидким випаровуванням води, що провокує раннє тужавіння суміші і втрату її номінальних параметрів. Як наслідок, може зменшуватися міцність готового шару і з’являтися тріщини. Саме тому працювати з приготованими розчинами на відкритому сонці категорично не рекомендується.

Вихід: по-перше, перед нанесенням матеріалу, основу бажано зволожити. До речі, якщо ви працюєте з клеєм для плиток, то нехай вона буде меншою площі для скорочення відкритого часу робіт. Ми також рекомендуємо використовувати клеї з довшими стандартними термінами тужавіння і відкритим часом роботи. При високих літніх температурах вони, по суті, можуть виявитися єдиними матеріалами, які взагалі будуть працювати. Далі, треба виключити потрапляння прямих сонячних променів на свіжонанесений шар. Якщо Ви працюєте зі штукатуркою, то протягом 3 днів захищайте фінішну поверхню від пересихання, змочуючи або обприскуючи її водою.

Але навіть ці заходи не є панацеєю від усіх проблем, пов’язаних з роботою з сухими сумішами в спекотну погоду. Це рекомендації. Однак з ними можна значно покращити якість будівельних робіт в жарку погоду.

Є універсальна порада, яку можна дати людям, які вирішили зайнятися літнім будівництвом – влітку потрібно працювати в період найменшої активності сонця, а значить, з самого ранку. Вечірня пора, також краще спекотного дня, з огляду на більш низькі нічні температури, а отже, і більш спокійні фізичні процеси, які сприяють правильному тужавінню будь-якої суміші.

Бажаємо успіху!

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top