СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Фарбування стін: 10 помилок, про які ви повинні знати.

Якщо в ході ремонту вам доводиться фарбувати стіни, враховуйте всі підводні камені самостійної роботи - щоб в результаті не виявилося, що поверхня пофарбована нерівно, а фарба перетворилася на клубок.

Якщо ви думаєте, що фарбування займає максимум півгодини, і стіни стають як нові, то доведеться вас розчарувати. Фарбування поверхні - робота, не позбавлена нюансів: процес може затягнутися через неправильно обраної фарби, валика або невчасно нанесеного шару. А ще значення має час дня, в яке ви берете в руки інструмент. Тренування, звичайно, кращий спосіб досягти успіху, але ми рекомендуємо уникати чужих помилок - розповідаємо як.

 

 

Помилка №1: фарбування непідготовлених стін.

Дрібні дефекти, пил, бруд, ворс від пензля при попередньому фарбуванні можуть опинитися під фарбою і негативно вплинути результат. Під шаром фарби буде видно всі недоліки - залишиться або змиритися, або очистити стіну і перефарбувати. А можливі жирні плями проступлять, скількома б шарами ви ні покривали поверхню. Особливо помітні дефекти будуть, якщо ви використовуєте глянсову фарбу.

Що робити: щоб уникнути подвійної роботи і неприємних сюрпризів, підготуйте стіну заздалегідь. Візьміть наждачний папір або спеціальний штукатурний інструмент для шліфування і пройдіться по нерівностях і дефектах. Після - приберіть пил щіткою або віником. Плями можна видалити, протерши стіну вологою ганчірочкою з милом.

 

Помилка №2: ігнорування ґрунтовки.

Чи не використовуєте ґрунтовку перед фарбуванням стін? Не дивуйтеся, якщо в результаті отримаєте нерівномірно пофарбовану стіну або перевитрату фарби. Справа в тому, що ґрунтовка забезпечує більш низьку гігроскопічність поверхні, що дозволяє економити засіб для фарбування. А також основа надає «зчеплення» поверхні з фарбою, що покращує фарбування стін.

Що робити: вибирайте відповідну ґрунтовку для стін. Наносите її пензлем вертикально невеликими смугами, а потім горизонтально - перпендикулярно першому шару. Після висихання основи можна покрити поверхню першим шаром фарби.

 

Помилка №3: неправильно розбавлена фарба.

Фарба буває занадто густої консистенції або стає такою в процесі робіт. Тоді її необхідно розбавити - це інтуїтивно зрозуміла дія. А ось чим розбавляти - це вже питання, яке може зіпсувати і матеріал, і всю роботу. Наприклад, якщо водно-дисперсійну фарбу розбавити уайт-спіритом, він викличе злипання полімерів. Якщо пофарбувати таким складом стіну, результат буде неякісним - розчарування неминуче: фарба ляже нерівномірно, може бути, навіть грудками. Якщо ж, навпаки, органорозчину фарбу розводити водою - вона просто не змішається з основною масою.

Що робити: прочитайте на банку з фарбою склад і підберіть відповідно йому засіб, яким будете розбавляти продукт. Не вливайте занадто багато води або розчинника - краще додавати потроху, ретельно перемішуючи фарбу.

 

Помилка №4: фарбування без проби.

Вибір кольору - досить складний процес, особливо якщо відтінок доводиться поєднувати з іншим тоном або малюнком. Горе-шедевр доведеться перефарбовувати, і так процес можна повторювати до безкінечності. Те ж саме стосується відтінку, який доводиться «добувати» своїми руками за допомогою кольору.

Що робити: додавайте фарбувальний концентрат в фарбу потроху, ретельно перемішуючи вміст. Для початку перелийте в невелику ємність малу кількість фарби і додайте пару крапель відтінку - подивіться, який колір вийде. Досягніть потрібно тона, а потім зробіть те ж саме в більшій банку, якщо результат вам сподобався. Щоб переконатися в сумісності кольору із загальним декором кімнати, нанести фарбу в малопомітному кутку і дочекайтеся висихання. Якщо підсумок вас влаштує - за справу.

 

Помилка №5: неправильний вибір інструменту.

Використання підходящого пензля або валика не менш важливий, ніж вибір фарби. І справа тут не в питанні смаку. Для того щоб рівномірно фарбувати стіну, вам необхідно придбати пару валиків і пензлів. Першими ви будете «закочувати» поверхню, а щіткою - фарбувати кути і важкодоступні місця.

Що робити: для першого шару фарби краще вибрати валик з довгим ворсом - 1-1,5 см. Він набере більше фарби, що дозволить швидше і легше отримати рівномірне фарбування. Для повторної фарбування більше підійде валик з коротким ворсом - 6-7 мм: він допоможе використовувати фарбу економічніше, і точно не залишить «патьоків». Робіть ставку на пензель з натуральною щетиною - вона не буде залишати ворсинки на поверхні.

 

Помилка №6: нанесення фарби «в різні боки»

Якщо ви наносите фарбу вертикально, далі - горизонтально, а потім і зовсім, як доведеться, в надії, що при висиханні стіна буде мати пристойний вигляд - ви робите велику помилку. Всі мазки можуть проявитися, особливо якщо ви орудуєте пензликом. Що робити: виберіть один варіант фарбування - вертикальний або горизонтальний - фарба ляже рівномірно, і фарбування не буде виглядати безглуздим через хаотичні мазкі. При фарбуванні в декілька шарів можна чергувати методи, наприклад, перший шар пофарбувати вертикально, другий - горизонтально.

 

Помилка №7: нанесення фарби в один шар

При нанесенні фарби в один шар фарбування може виявитися нерівномірним, а якщо ви хочете змінити колір поверхні кардинальним чином - швидко закінчити роботу точно не вийде. Навіть якщо ви міняєте світлий відтінок на більш темний, перший колір буде проступати.

Що робити: для отримання інтенсивного відтінку наносите два, а краще три шари. Перший дозволить розподілити фарбу по поверхні; другий і третій - краще розтушувати її, вирівняти колір і заповнити дрібні нерівності.

 

Помилка №8: фарбування по свіжої фарби

Звичайно, хочеться закінчити фарбування швидше і насолоджуватися результатом. Тому часто ми не замислюємося про наслідки фарбування по «сирий» стіні. В результаті перший шар починає відриватися, налипає на пензель або валик. Органорозчина фарба, в свою чергу, може піти бульбашками - всю роботу доведеться починати заново. Правда, дочекавшись, коли фарба висохне, і відшліфувавши місця з дефектами.

Що робити: наберіться терпіння. Поки фарба сохне, займіться іншим справою. Зверніть увагу на інструкцію виробника, де вказується, скільки часу фарбі потрібно для повного висихання. Якщо це емульсія на водній основі, пройде небагато часу - і ви знову зможете взятися за роботу.

 

Помилка №9: брак фарби

Це може стати великою проблемою. По-перше, тому що за час поїздки в магазин вже нанесений шар може висохнути (після висихання стик між свіжої та вже нанесеною фарбою буде помітний). По-друге, важко підібрати потрібний відтінок, якщо ви додавали колір в фарбу самостійно.

Що робити: найпростіший варіант - взяти більше. В крайньому випадку невідкриту банку можна повернути або залишити «на всяк випадок» - підфарбувати місця, де фарба з часом облупиться. На банках з фарбою завжди пишуть, на яку площу розрахований обсяг - звертайте увагу на цифри. Враховуйте і те, що якщо будете фарбувати поверхню в два шари - площа зростає вдвічі.

 

Помилка №10: неправильний вибір часу для фарбування

Нанесення фарби при яскравому сонячному світлі загрожує тим, що вона буде занадто швидко висихати - ще до того, як ви розподілите її рівномірно. Також фарба може почати пінитися або лущитися. А якщо проводити фарбування при світлі електричної лампочки, всі погрішності будуть ледь помітні.

Що робити: оптимальний варіант для проведення робіт з фарбування поверхні - денний час, без падаючих у вікно прямих сонячних променів. Південну сторону краще фарбувати вранці або ввечері, коли сонце світить не так яскраво.

 

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top