СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Скупий платить двічі, або як не наробити помилок при утепленні будинку

Перші по-справжньому холодні осінні дні та ночі змушують людей все частіше задаватись питанням: як не мерзнути та, водночас, не переплачувати за опалення? Відповідь банально проста – потрібно утеплити дім. Однак тут же виникає низка інших питань: які матеріали використовувати, як зекономити, куди звернутися та де, власне, все це придбати. Тим паче, що утеплення будинків – широке поле для помилок, які можуть звести нанівець всю виконану роботу.

Так, від форс-мажорів ніхто не застрахований. До прикладу, сьогодні вітер зірвав утеплювач зі стіни однієї з новобудов у Чернівцях. Наразі тривають ремонтні роботи, однак цей випадок занепокоїв мешканців багатоповерхівки.

Як уникнути критичних помилок в утепленні, які обійдуться надто дорого, – розкаже Гріко.

 

ПОМИЛКА №1: Економія на утеплювачі

Так-так, скупий платить двічі, адже купити і наклеїти утеплювач – зовсім не означає, що він буде захищати від холоду. Тут важлива товщина матеріалу – вона залежить від структури стіни. Звісно, розрахунок товщини повинні проводити професіонали. Адже лише суворе дотримання технології гарантує економію до 50% тепла. Важливо, щоб утеплювач був призначений для зовнішніх робіт.

ПОМИЛКА №2 Економія на ґрунтуючих засобах та клеї

З метою здешевити процес утеплення стін, досить часто будівельники чи навіть власники будинків відмовляються від купівлі ґрунтуючих засобів. Однак саме вони збільшують адгезію суміші з основою та запобігають появі грибків та плісняви. Неякісний клей спричинить відшарування утеплювача.

ПОМИЛКА №3 Невідповідне кріплення або його відсутність

Кожен матеріал-утеплювач має свою технологію кріплення. До прикладу, пінопласт потрібно кріпити лише пластмасовими дюбелями – у жодному разі не металевими. Адже метал – чудовий теплопровідник, який лише погіршить теплоізоляцію фасаду. Відсутність кріплення не дозволить зекономити пристойну суму. Натомість створить додаткову проблему, адже утеплювач без кріплень ризикує навіть не пережити зиму.

ПОМИЛКА №4 Неправильне армування утеплювача

Досить часто сітку кріплять безпосередньо на утеплювач, і уже на неї – армуючу суміш і шар декоративної штукатурки. Але в такому випадку суміш і штукатурка тримаються не на утеплювачі, а на сітці. Відтак армуючий шар з часом почне відшаровуватись.

ПОМИЛКА №5 Неправильна установка утеплювача

Як правило, його установлюють горизонтально. Наявність шпарин між плитами утеплювального матеріалу не допускається, адже це призведе до неякісної теплоізоляції і появи шкідливих мікроорганізмів – вони виникають через скупчення вологи і стіні.

ПОМИЛКА №6 Неправильний монтаж сітки і захисних кутників

Як правило, сітка монтується з напуском, що не дозволить армуючому шару розклеїтися. Армуючі кутників теж монтують внапуск.

ПОМИЛКА №7 Проведення робіт в мороз

Оптимальна погода для утеплення житла – безвітряна суха погода, температура від +5°C до +25 °C.

ПОМИЛКА №8 Утеплення однієї квартири

Бажаної економії тепла не буде, якщо не утеплити хоча б 60% поверхні фасаду.

ПОМИЛКА №9 Утеплення житла зсередини

Проблема не лише в зменшенні розмірів кімнат. При внутрішньому утепленні конденсат збирається під утеплювачем, створюючи ідеальний мікроклімат для розвитку мікроорганізмів.

ПОМИЛКА №10 Бажання зекономити на всьому

«Швидко, якісно і недорого» - не більше, ніж рекламний трюк.

Звісно, не варто братися за утеплення будинку, не маючи досвіду. Однак якщо вчитися на чужих помилках та робити з них висновки, своїх можна допустити значно менше.
Детальніше про причини можливих проблеми з утепленням - читайте тут.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top