СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

«Сухе будівництво»: яку небезпеку несе неякісний металевий профіль?

За останнє десятиліття в будівельній практиці широке застосування знайшли комплектні системи «сухого будівництва». Основний внесок у розвиток цих технологій внесла всесвітньо відома компанія КНАУФ. Саме з її приходом на український будівельний ринок почалося впровадження технологій.

Основною ідеєю сухого будівництва є застосування технологій зведення будівельних конструкцій з мінімальною кількістю трудомістких «мокрих» процесів. Звідси й назва «сухе будівництво».

Основу «сухого будівництва» складають каркасно-обшивні конструкції:

  • не несучі перегородки;
  • облицювання стін та інших несучих конструкцій,
  • підвісна стеля.

Каркасно-обшивні конструкції представляють собою каркас, прикріплений до огороджувальних конструкцій, при необхідності заповнений мінеральною ватою, і обшивку, яка виконується різними листовими обшивальними матеріалами (гіпсокартонні або гіпсоволокнисті плити, негорючі плити КНАУФ Файерборд, цементно-мінеральні плити АКВАПАНЕЛЬÒ).

Про листові оздоблювальні матеріали сказано вже дуже багато, і споживач вже зумів розібратися, який матеріал використовувати і перевагу якому виробникові віддати. А ось що стосується елементів каркаса, то тут інформування споживача ще дуже низьке. На будівельному ринку з'явилася величезна кількість профілів, які пропонують саме для «сухого будівництва». Іноді в побуті його називають «профіль для гіпсокартону». Але чи дійсно всі ці профілі підходять для технологій «сухого будівництва»? Чи забезпечать вони належну якість конструкції в процесі експлуатації? І чи дійсно вони безпечні?

Ідея комплектної системи - це застосування комплекту якісних матеріалів для вирішення того чи іншого будівельного завдання. Конструкції на основі комплектних систем мають розраховані і підтверджені випробуваннями характеристики (максимальна висота, вогнестійкість, звукоізоляція тощо). При цьому обов'язковою умовою досягнення даних параметрів конструкції є застосування матеріалів з певними характеристиками. Створюючи документацію на застосування комплектних систем, компанія КНАУФ чітко прописує вимоги до кожного виробу системи.

Недоліки неякісного металевого профілю проявляються лише згодом - по закінченню роботи їх не видно

Що вийшло на практиці. Компанія КНАУФ впроваджує технологію «сухого будівництва», створюються альбоми робочих креслень, проводяться випробування і дослідження конструкцій, проводиться навчання робітників для підвищення якості робіт. Каркасно-обшивні конструкції широко входять в практику будівництва. Природньо, що на ринку з'являється все більше і більше виробників матеріалів для систем «сухого будівництва». У тому числі і величезна кількість виробників металевого профілю. При цьому переважна більшість виробників постачають профіль дуже низької якості, непридатного для застосування в системах «сухого будівництва». Більш низька ціна породжує попит на таку продукцію. Недобросовісні або просто необізнані будівельники, звісно, починають застосовувати цей профіль в каркасно-обшивних конструкціях.

Небезпека полягає в тому, що після виконання робіт недоліки в профілі непомітні. Проблеми починаються потім. Через неякісно закріплену обшивку і нестійкість конструкції з'являються тріщини. Хисткий каркас може погіршувати звукоізоляційні характеристики. Але це ще півбіди. Найнебезпечніше те, що ці конструкції стають небезпечні для людей. Почастішали випадки обвалення підвісних стель. У разі пожеж, конструкції з неякісним профілем володіють більш низькою вогнестійкістю, ніж ті, що пройшли вогневі випробування.

Такі випадки, на жаль, з'являються все частіше і частіше. Співробітники компанії КНАУФ при щоденній роботі з клієнтами постійно стикаються з цим. Як правило, висновок завжди один: або неякісний монтаж, або неякісні комплектуючі матеріали та вироби.

Про вимоги до металевих профілів для каркасно-обшивних конструкцій «сухого будівництва» читайте в наступних статтях.

 

Автор статті: Скворцов Т., переклад з російської.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top