СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Вимоги до металевих профілів. Частина 1

Металевий каркас є скелетом (опорою) конструкції в «сухому будівництві». Він складається з профілю, різних з'єднувачів, що скріплюють профілі між собою, підвісів і кріплень. До кожного елементу каркаса є ціла низка вимог, і кожен елемент впливає на якість конструкції. Але основою каркасу є металевий профіль.

Про небезпеку, яку несе неякісний профіль ми писали у попередній статті, а зараз піде мова про вимоги до нього.

Однією з першочергових вимог є товщина сталі, яка безпосередньо впливає на жорсткість профілю і, як наслідок, на жорсткість всієї конструкції. Крім того, товщина сталі впливає на міцність утримання шурупа в профілі. Це дуже важливий параметр, що забезпечує надійне кріплення обшивки до каркасу.

З огляду на багаторічний досвід використання конструкцій «сухого будівництва», всі європейські постачальники таких систем перейшли на єдиний стандарт по товщині сталі. Номінальна товщина сталі для профілю повинна складати 0,6 мм. Саме виходячи з цього були розроблені всі системи «сухого будівництва»: проведені розрахунки основних параметрів конструкції (максимальна висота, крок профілів тощо). Крім того, сталь товщиною 0,6 мм забезпечує нормативні значення утримання шурупа в профілі. Важливим показником є ​​вогнестійкість каркасно-обшивних конструкцій. І саме каркас з профілів 0,6 мм дозволяє досягти високих показників по вогнестійкості.

Саме такий стандарт товщини сталі - 0,6 мм ввела компанія КНАУФ, впроваджуючи технології «сухого будівництва». Звісно, можуть бути допуски по товщині, в межах яких розрахункові характеристики конструкцій не змінюються. Відхилення по товщині сталі повинно бути ± 0,06 мм. Тобто мінімальне значення для профілю товщиною 0,6 мм складає 0,54 мм.

На практиці абсолютна більшість виробників постачають профілі зі сталі меншої товщини. Як правило, це 0,4-0,5 мм. Але є і виробники більш якісного профілю товщиною 0,55 мм. Однак потрібно зазначити, що у сталі будь-якої товщини є граничне відхилення.

Для виробництва профілів для каркасно-обшивних конструкцій придатна сталь товщиною 0,6 мм з мінімальним відхиленням до 0,54 мм.

Крім жорсткості профілю ще одним важливим параметром, який безпосередньо залежить від товщини сталі, є сила утримання шурупа в профілі. Шуруп повинен утримуватися в профілі при висмикувальному зусиллі не менше 450 Н або 45 кг. Профіль товщиною 0,6 мм забезпечує цю умову з запасом. Якщо товщина сталі нижче 0,5 мм, ця вимога вже не виконується. До того ж, профілі з тонкої сталі призводять до виникнення ще однієї проблеми. При загвинчуванні шурупа в таку сталь відбувається відгинання «полички» профілю. У такому випадку обшивка не буде щільно прилягати до профілю.

І жорсткість профілю, і силу утримання шурупа в профілі можна збільшувати за рахунок зміни конфігурації профілю, створюючи додаткову ребристість і рельєфність поверхні. Тому, теоретично, застосування більш тонкої сталі можливо. Але, як правило, всі виробники мають однакову конфігурацію без додаткової ребристості. І найголовніше, ніхто жодних розрахунків, випробувань і досліджень з профілями з тонкої сталі не робив.

Про інші вимоги до металевих профілів - читайте у наступних матеріалах.

 

Автор статті: Скворцов Т., переклад з російської.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top