СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Вимоги до металевих профілів. Частина 2

Гріко продовжує цикл публікацій на тему якості профілів.

У попередньому матеріалі ми зупинилися на товщині сталі як важливій складовій якості профілів. Не менш важливим параметром якості профілю є конфігурація і розміри його поперечного перерізу. Тому ми розглянемо особливості геометричної форми перетину основних типів профілів на прикладі профілів КНАУФ.

Профіль для облаштування перегородок (профілі CW)

Ці профілі мають С-подібну форму і служать як вертикальні стійки каркасів перегородок. Профіль CW застосовується в парі з відповідним направляючим профілем UW (рис. 2).

Вимоги до стінки профілю CW

 Випускається профіль з розміром «стінки» 50, 75 і 100 мм. Фактичні ж її розміри трохи менші. Розміри профілю UW становлять 50, 75 і 100 мм. Це необхідно для щільного, без щілин і деформування полиць, стикування з відповідним напрямним профілем.

Багато виробників цього не роблять через незнання технології. Однакова ширина стінки направляючого і стійкового профілю призводить до неякісного стикування.

Стінка профілю CW має дві поздовжні гофри (так звані ребра жорсткості) (рис. 3). Їхня відсутність суттєво зменшує жорсткість.

На стінці профілю CW є три пари отворів діаметром 33 мм, які дозволяють провести монтаж електропроводки всередині каркасу (рис. 2).

По-перше, заводське штампування отворів виконане таким чином, щоб не зменшити жорсткість профілю, по-друге, форма штампування з відігнутою сталлю виключає можливі пошкодження проводки в процесі її монтажу.

   

Вимоги до «полички» профілю CW

До «полички» профілю CW кріплять листи обшивки перегородок. Розмір «полички» для всіх профілів CW становить 50 мм. Практика показала, що саме він є найбільш оптимальний для кріплення обшивки в каркасно-обшивних конструкціях. «Поличка» шириною 50 мм значно полегшує роботу майстра при кріпленні листів обшивки до каркасу, особливо при багатошаровій обшивці, тому що ймовірність попадання шурупа повз профіль значно зменшується.

 

На «поличці» профілю CW є три поздовжні гофри - одна в центрі і дві з боків на відстані близько 10 мм від центральної (рис. 3).

Основне їх призначення – забезпечення жорсткості профілю. Крім того, центральна гофра є орієнтиром при установці каркасу (будучи віссю стійки), а також служить центральною віссю при стикуванні листів обшивки.

Відсутність поздовжніх гофр на полиці профілю значно погіршує жорсткість профілю і якість поздовжнього стику листів.

Загини на кінцях «поличок» профілю CW також є необхідним елементом жорсткості та своєрідним замком при з'єднанні профілів CW (рис. 4). Довжина загину повинна бути близько 5-6 мм.

Напрямні профілі (профілі UW)

Направляючі профілі мають П-подібну форму і служать в якості направляючих для профілів CW, а також в якості перемичок між стійками каркасу перегородок і облицювань. Монтуються в парі з відповідними за розміром профілями CW (рис. 2).

Вимоги до «стінки» профілю UW

Випускається профіль з розміром «стінки» 50, 75 і 100 мм, що забезпечує надійне стикування з профілем CW.

Стінка профілю UW має 2 поздовжні гофри (рис. 5).

 

Для полегшення і зручності монтажу на стінці профілю є отвори діаметром 8 мм для швидкого встановлення дюбелів в процесі монтажу.

Вимоги до «полички» профілю UW

Єдина вимога до полиці профілю UW - її розмір. Практика показала, що оптимальним розміром є ширина в 40 мм. Це забезпечує як надійне скріплення з профілем CW, так і зручне і надійне кріплення листів обшивки.

Зменшення «полички» направляючого профілю менш небезпечно, оскільки він не впливає безпосередньо на жорсткість конструкції. Однак можливий опосередкований вплив. Зменшення «полички» значно ускладнює кріплення шурупа до профілю. Шуруп, пройшовши лист, може або не потрапляти, або просто відігнути «поличку», і лист не прикріпиться до профілю. А це, в свою чергу, погіршить жорсткість всієї конструкції з усіма негативними наслідками.

 

 Автор статті: Скворцов Т., переклад з російської.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top