СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Чи можна зекономити на каркасі для стелі?

Практично жоден ремонт на сьогоднішні не обходиться без гіпсокартону. З його допомогою вирівнюють стелі, стіни, підлогу у всіх приміщеннях, навіть у ванній кімнаті. Але особливу популярність гіпсокартон здобув саме через стелі. Це зручний матеріал, адже з його допомогою можна втілювати в життя найнеймовірніші конструкції: багаторівневі, з підсвічуваннями, прямі або вигнуті, пофарбовані або обклеєні шпалерами. При цьому стеля завжди буде ідеально рівною. Однак на безпеку та зовнішній вигляд конструкції впливає не лише гіпсокартон, а й стельові профілі. Адже через неякісні чи неправильно змонтовані профілі доведеться заплатити удвічі, а то й утричі більше.

Стельові профілі (профілі CD)

Стельові профілі мають С-подібну форму і призначені для облаштування каркасів підвісних стель і облицювання стін. При необхідності монтується в парі з направляючим профілем UD 28/27 (рис. 6).

Вимоги до стінки профілю CD

До стінки профілю CD кріпляться листи обшивки підвісної стелі або облицювання стін. Розмір стінки профілю CD становить 60 мм. На стінці профілю CD є три поздовжніх гофри -  одна у центрі та дві з боків (рис. 6). Основне їх призначення - забезпечення жорсткості профілю. Крім того, центральна гофра є орієнтиром при установці каркаса (будучи віссю), а також служить центральною віссю при стикуванні листів обшивки.

Відсутність поздовжніх гофр на поличці профілю значно погіршує жорсткість профілю і якість поздовжнього стику листів.

Вимоги до «полички» профілю CD

«Поличка» профілю CD - його важлива частина, оскільки вона є опорою для кріплення елементів каркасу і важливим елементом жорсткості профілю. Ширина «полички» стельового профілю - 27 мм.

На «поличці» профілю CD є три поздовжні гофри - в центрі і з боків (рис. 7).

Важливим елементом профілю CD є напівкруглі загини на кінцях «полички» профілю діаметром близько 6 мм (рис. 7). Саме ці загини служать опорою для сполучних елементів каркаса, таких як анкерний підвіс із затиском і тягою (рис. 8), однорівневий або дворівневий з'єднувач профілів CD (рис. 9).

Багато виробників, намагаючись заощадити на витратах, роблять загини меншими, що не забезпечує надійного скріплення профілю CD з елементами каркасу і ризикує стати одним із чинників обвалення конструкцій підвісних стель.

Ще одним важливим фактором є сумісність підвісів і з'єднувачів з профілем. Тобто форми пазів повинні відповідати опорним загинам.

Так при випробуваннях підвіс із затиском і тягою, вставлений в профіль CD, повинен витримувати навантаження в 25 кг. При цьому загини на полицях профілю не повинні розгинатися.

Небезпечно для життя людини!

На малюнку показаний варіант обвалення стелі, в разі недотримання всіх вищезазначених вимог.

Тому надійніше брати профілі, підвіси і з'єднувачі одного постачальника і однієї торгової марки. Тільки ця умова дозволить звести надійну конструкцію, що витримає нормативне навантаження.

Направляючі профілі UD 28/27

Направляючі профілі UD 28/27 мають П-подібну форму і призначені для облаштування каркасів підвісних стель і облицювання стін. Загальний вигляд профілю показаний на малюнку 13. Монтується в парі з направляючим профілем CD 60/27 (рис. 6).

Особливих вимог до перетину профілю немає. Ширина полиці профілю - 27 мм. Ширина стінки - 28 мм. Додаткових ребер жорсткості немає. Для полегшення і зручності монтажу на стінці профілю є отвори діаметром 8 мм, призначені для установки дюбелів.

Для забезпечення будівельного ринку якісним профілем для комплектних систем «сухого будівництва» компанія КНАУФ випускає на своїх підприємствах профілі. Ця продукція повністю відповідає всім перерахованим вище вимогам. Якість профілю КНАУФ постійно контролюється в процесі виробництва.

Щодо вартості, то вона, звичайно ж, вища, ніж ціна аналогів. Але це і природньо, оскільки витрати на сировину якісного профілю значно вищі і виробити якісний продукт завжди дорожче. До того ж, жоден з існуючих на сьогоднішній день постачальників профілю не вкладає кошти в проведення вогневих, статичних або звукоізоляційних випробувань конструкцій. Всі хочуть продавати продукцію для вже розроблених і перевірених систем, не вкладаючи у вивчення систем додаткові кошти. Але це було б півбіди, якби поставлявся якісний профіль. Але до цього ще дуже і дуже далеко.

Варто чи не варто економити на такій важливій складовій конструкції, як каркас, купуючи неякісний профіль у сумнівних виробників? Відповідь на це питання очевидна.

 

Автор статті: Скворцов Т., переклад з російської.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

  • Email office.grico@gmail.com
  • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
    Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
  • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top