Ін’єкційна гідроізоляція: особливості, переваги та матеріали
Будь-яке будівництво розпочинається з фундаменту. Якщо перефразувати капітана Врунгеля, можна сказати: «Яким ви зробите фундамент, таким і буде будинок». Адже саме він забезпечує міцність конструкції та тривалість її безперебійної експлуатації.
Тому на початку будівництва слід зайнятися саме гідроізоляцією фундаменту. Вона забезпечить стійкість до корозії та захистить від дощових і ґрунтових вод.
У ЧОМУ СУТЬ ПРОБЛЕМИ?
Так, фундамент – основа дому. Однак за його якістю стежити вкрай важко, особливо, якщо він знаходиться в землі, а будинку не десять – а кілька десятків, а то й сотень років. Однією із найбільш поширених проблем старого фонду є капілярний підйом ґрунтових вод. Волога, часто насичена солями та кислотами, просочується у вільний простір між фундаментом і стіною, зволожуючи конструкцію до 10 метрів у висоту. Відтак, у підвальному приміщенні виникає підвищена вологість (а то й збирається вода), на стінах утворюються пліснява та грибок, а будь-яке декоративно-оздоблювальне покриття швидко втрачає свій вигляд.
ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ
![]() |
Вирішити подібну проблему можна двома шляхами. І обидва вони аж ніяк не пов’язанні з відкачуванням або "черпанням" води ;) Перший – прокладання відсічної гідроізоляції нержавіючим металом, що супроводжуються прорізанням цокольної частини будинку по периметру. Це процедура достатньо складна, затратна фізично та матеріально. Альтернативою, яку часто вважають панацеєю від усіх капризів погоди, є ін’єкційна гідроізоляція. Цей метод ґрунтується на створенні водонепроникної мембрани між шаром ґрунту, насиченого вологою, та фундаментом. Тобто, впорскується гідрофобний гель, який застигає, закупорюючи щілини, пори, отвори та капіляри в стіні. А при застиганні створює водонепроникний, але еластичний бар’єр. Цей метод часто застосовують при планових ремонтах тунелів, підземних паркінгів та інших об’єктів, розташованих під землею. |
ПЕРЕВАГИ ІН’ЄКЦІЙНОЇ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ
Переваги ін’єкційної гідроізоляції, у порівнянні з іншими методами, беззаперечні:
![]() |
|
Ін’єкційна гідроізоляція дозволяє суттєво зекономити час та ресурси без масштабного демонтажу та земельних розкопок
МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ІН’ЄКЦІЙНОЇ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ
Придбати якісні матеріали для ін’єкційної гідроізоляції можна у Гріко. Зокрема, це weber.tec 946 Injektionscreme – ін’єкційна гідроізоляція, що не потребує нагнітання під високим тиском. Ін’єкційний крем на основі силану придатний для застосування в усіх стандартних цегляних кладках.
Weber.tec 946 Injektionscreme розповсюджується по капілярах цегляної кладки під дією капілярного підйому вологи та повністю блокує їх. А результаті волога не просочується.
Також в процесі використовують водонепроникну цементну суміш weber.tec 933 для виконання заокруглень (фасетів) та влаштування вирівнюючих шарів, а також гідроізоляційну суміш weber.tec 930 – для влаштування жорсткої гідроізоляції підвалів та цокольних частин зовні та в середині приміщення, гідроізоляції споруд, що контактують з ґрунтом.
ТЕХНОЛОГІЯ ВВЕДЕННЯ ІН’ЄКЦІЙ
Загалом, для виконання робіт потрібно небагато: перфоратор, бур, пістолет для герметиків та weber.tec 946.
Весь процес введення ін’єкцій можна розділити на кілька етапів:
- Ретельно очистити поверхні від старих матеріалів, бруду і пилу;
- Визначити розміри площі, нанести розмітку;
- Просвердлити отвори в зазначених місцях і під потрібним кутом;
- Очистити отвори від пилу;
- Вставити насадки, і закачати по них weber.tec 946;
- Після заповнення всіх порожнин і висихання розчину нанести верхній гідроізоляційний шар.
Звісно, після ін’єкцій поверхню слід вирівняти, створити контактний шар, сформувати заокруглення між стіною, підлогою та стелею. Для цього підійде weber.tec 933. Матеріал використовують всередині і зовні приміщень, при ізоляції підвалів, фундаментів, резервуарів, басейнів. Після затвердіння на нього можна наносити гідроізоляційні матеріали, наприклад, бітумні або мінеральні гідроізоляційні покриття. Матеріал можна наносити на бетон, цементну підлогу, цегляну і вапняну кладку.
Останнім шаром варто нанести weber.tec 930. Він підходить для застосування на бетонних поверхнях, штукатурках, цегляних кладках (з попередньою обробкою weber.tec 933) для захисту від дії вологості ґрунту, ґрунтових вод, води під тиском на глибині до 3 м, в резервуарах з водою з висотою водяного стовпа до 15 м. Може використовуватись як при позитивному так і при негативному тиску води.
ВИСНОВОК
Ін'єкційна гідроізоляція дозволяє якісно та швидко (порівняно з іншими методами) захистити фундамент та стіни від вологи. Так, матеріали та робота не з дешевих. Однак переваги та ефективність цього методу цілком перекривають витрати. Тому ми радимо вам не заощаджувати на гідроізоляції фундаменту власного ж будинку. Адже безпека та комфорт - понад усе. Інакше одного чудового дня ви ризикуєте опинитися по пояс у воді. Як ось тут ↓
Отримати консультацію фахівця, а також придбати всі матеріали, необхідні для ін’єкційної гідроізоляції у Чернівцях, можна у Гріко.