Майстри обману, або як розпізнати будівельників-шахраїв

06 червня 2019

arrow_backназад

Недобросовісним будівельникам обман вдається саме через невміння його розпізнати. У цій статті ми ознайомимо вам із основними способами обману, що практикують на будівельному ринку, і розповімо, як не потрапити на вудку шахраїв.

Вибір бригади

Уявіть ситуацію – ви зустрілися з виконробом, якого знайшли через оголошення. Це серйозна, гарно одягнена людина. Чоловік заміряв житло, дав цінні поради і погодився взяти об’єкт, але після незначного авансу. Ви, звісно, дали аванс. Але за день виконроб перестав брати слухавку. Ще кілька днів безрезультатних дзвінків – і ви зрозуміли, що вас обманули.

У чому обман

Під будівельними бригадами часто маскуються любителі легких грошей, інколи навіть актори. Вони, найчастіше, «підкуповують» клієнта низькими цінами і високою якістю. А в результаті ремонт роблять абияк, або взагалі зникають.

Як боротись

Правило №1 – не давайте аванс доти, доки не підпишете всі відповідні документи про співробітництво.

Правило №2 – переконайтеся, що перед вами дійсно будівельники. Для цього зробіть наступне:

 1. Попросіть будівельника чи всю бригаду детально розповісти, що і на яких об’єктах вони працювали.
 2. Зателефонуйте колишнім клієнтам і розпитайте про бригаду.
 3. Поцікавтесь середньоринковими цінами.

Складання кошторису

Кошторис – це калькуляція всіх витрат на ремонт, включно з матеріалами і роботою

У чому обман

Користуючись необізнаністю замовника, будівельники завищують метраж об’єкту, ціни матеріалів, норми витрат, витрати на доставку. Ну і геть наївний обман – неправильно підбити загальну суму кошторису.

Як боротись

 1. Перевірте розміри квартири.
 2. Перевірте ціни на будматеріали. Вони можуть бути завищені на 30-60%. Перед тим, які підписати кошторис, попросіть вказати торгові марки матеріалів і перевірте ціни на них.
 3. Перерахуйте норми витрат.
 4. Врахуйте доставку.

Терміни ремонту

Від дотримання термінів залежить весь ланцюжок подальших дій, які або спростять, або ускладнять клієнту життя.

У чому обман

З термінами є три проблеми: з самого початку ставлять короткі терміни, надто довгі терміни чи взагалі не дотримуються термінів у процесі ремонту.

Як боротись

 1. Поцікавтесь про терміни для виконання різних видів ремонтних робіт. Звісно, кожен ремонт індивідуальний, але є орієнтири. Наприклад, поклейка 60 мшпалер повинна тривати не більше 2-3 днів. Складіть таблицю з термінами і порівняйте з тим, що дав виконроб. Очевидна невідповідність потребує пояснень.
 2. Розбийте ремонт на етапи. Обговоріть з виконробом, що буде зроблено за тиждень, постарайтесь навідуватись на об’єкт для контролю.

Укладання договору

У чому обман

Будівельні бригади дуже часто не є юридичними особами. Це зручна причина для того, щоб не укладати договір.

Як боротись

Наполягати на укладанні договору. Адже усні домовленості можна забути, а те, що зазначено в договорі, доведеться виконувати.

Обговорення системи оплати

У чому обман

Є кілька способів оплати: аванс, 100% передоплата, 100% пост-оплата, оплата по завершенню кожного етапу. Обов’язкових норм немає, все вирішують за домовленістю.

Як боротись

Вибирайте оплату, керуючись здоровим глуздом.

Вибір будівельних матеріалів

Якість роботи залежить не лише від кваліфікації будівельників, а й від будматеріалів. Їх можна або самому придбати, або довіритись виконробу.

У чому обман

Будівельники дійсно краще розбираються в матеріалах. Але не факт, що вам вони запропонують кращий варіант. Особливо, коли йдеться про специфічні матеріали: гіпсокартон, клеї, сипучі суміші тощо.

Як боротись

Не приймайте відразу ж пропозицію по матеріалах. Орієнтуйтесь на кілька джерел.

Купівля будматеріалів

Купівля будматеріалів теж повинна контролюватися.

У чому обман

У будівельників є низка способів, як обрахувати замовника. Наприклад:

 1. Купувати товари по акції, а продавати замовнику по роздрібній ціні.
 2. Купувати за безцінь протермінований товар.
 3. Купувати товар у великому фасуванні – після ремонту він залишається.
 4. У пакування від брендових матеріалів засипати чи заливати дешеві аналоги.
 5. Купувати підроблені матеріали.

Як боротись

Не пошкодувати часу і придбати будматеріали в офіційних дилерів відомих брендів.

Прийом кожного етапу ремонту

У чому обман

Роботу можна виконати будь-як і перейти до наступного етапу, сподіваючись, що замовник не побачить недоліків.

Як боротись

Не дозволяти будівельникам розпочинати наступний етап, допоки не буде схвалено попередній. Краще перевіряти самостійно. Але варто зберігати золоту середину – якщо ви не дозволити розпочати наступний етап, а самі поїдете на тиждень, то у зриві термінів будете винні ви.

Прийом всього ремонту

У чому обман

Бізнес будівельників полягає в тому, щоб якнайшвидше здати об’єкт, отримати гроші і приступити до наступного замовлення. Мало хто вкладає душу в об’єкті скрупульозно перевіряє кожну дрібницю. Тому й виникають різні несправності.

Як боротись

Приїхати у квартиру на півдня і уявити, що ви там уже живете. Увімкнути всюди світло, перевірити вентиляцію, набрати ванну, випити кави на балконі. Словом, зробити все те, що і зазвичай. Так у вас є більше шансів знайти несправності відразу.

Людський фактор

Ставитись до будівельників потрібно суворо. Тим не менш, варто пам’ятати, що всі ми люди. Потребуйте виконання домовленостей, але пам’ятайте анекдот: коли господарі прийняли ремонт і неочікувано запросили за стіл, один із будівельників встав з-за столу і пішов виймати цеглу з димаря.

Тому дотримуйтесь наших підказок, зберігайте золоту середину у стосунках з будівельниками і отримаєте якісний ремонт з мінімальним обманом.