Як усунути тріщини в бетоні. Метод герметизації

15 березня 2019

arrow_backназад

Хай би якими міцними та надійними не були бетонні конструкції, вони також піддаються руйнуванню. Найчастіше у вигляді тріщин: наскрізних, поверхневих чи всередині. Окрім естетичної складової, вони впливають і на міцність конструкції. А якщо появу навіть незначної тріщини проігнорувати, з часом вона «розростеться».

Причини розтріскування бетону

Відомо безліч факторів, вплив яких призводить до розтріскування бетонних конструкцій. Тому врахувати їх всіх у роботі вкрай важко. Втім, основними з них є:

  • Помилки в розрахунках - недолік арматури або сильне навантаження шкодять цілісності бетонного покриття. Дуже важливо дотримуватися вказаних норм при здійсненні всіх розрахунків;
  • Складні геологічні умови. Не завжди в розрахунках враховують особливості ґрунту на місцевості;
  • Недотримання технології приготування суміші. Суміш розбавляють водою або й миючими засобами (замість пластифікаторів), що заважає бетону «набирати» міцність. Крім того, неправильне ущільнення бетону і невчасний демонтаж опалубки, а також нехтування правилами укладання арматури, згодом призведе до деформації бетону і утворення тріщин;
  • Кліматичний вплив (температура, вологість, ступінь агресивності середовища);
  • Порушення правил догляду за «свіжим» бетоном, особливо це стосується укладання у спеку, коли волога занадто швидко випаровується з покриття;
  • Корозія арматури, що зменшує міцність конструкції.

Особливості ремонту бетонної конструкції

Основне завдання при ремонті – зупинити розвиток тріщин шляхом заповнення їх сумішшю, що не дозволить проникнути воді, або шляхом покриття шаром, що захищає від зовнішніх факторів.

Перший варіант реалізується методом герметизації та ін’єктування. Другий варіант передбачає накладення поверхневого шару: шпаклівки, ґрунтовки, лакофарбового покриття, гідроізоляції, тощо. Зупинимося детальніше на методі герметизації.

Технологія герметизації

Метод герметизації полягає в заповненні тріщин сумішшю, що при затвердінні забезпечує герметичність структури. Реалізують цей метод наступним чином:

В першу чергу всю поверхню акуратно простукують долотом, щоб очистити пошкоджену ділянку від пилу та розшарованого бетону. Тріщини очистити від пошкодженого матеріалу потрібно на 30 см в кожен бік.  На очищену ділянку шпателем або кельмою укладають підготовлену суміш для бетону. В якості такої суміші використовують цементно-піщаний розчин з полімерними пластифікаторами, епоксидну смолу або полімерну суміш на основі поліуретану.

Найпростіший варіант – ремонт сумішами на основі цементу. Тріщину заповнюють сумішшю, ущільнюють. Якщо тріщина глибока – її заповнюють у кілька етапів та стягують металевими стержнями.

Для еластичності до суміші додають пластифікатори. Радимо перевірені та якісні добавки до бетону ТМ Gard. Це універсальна добавка, що зменшить вміст води у продукті до 15% без зміни консистенції. Пластифіктор Gard забезпечує рухливість бетонної суміші, підвищує щільність та забезпечить водонепроникність готових виробів. Завдяки добавці до бетону Gard на готовому виробі не утворюватимуться висоли, а його поверхня буде гладкою.

Еластичний герметик найкраще підійде для заповнення незначних тріщин. Часто використовують для цього клей-герметик. Процес практично нічим не відрізняється від ремонту з допомогою цементу. Єдиний нюанс – герметик швидко висихає.

Епоксидна смола чи ремонтна епоксидна суміш також підходить для заповнення тріщин. Як і в попередніх варіантах, поверхню потрібно очистити від залишків бетону і пилу. Якщо тріщина довга, кожні 40 см потрібно зробити поперечні борозенки і так само очистити їх від пилу та сміття. В них укладають металеві скоби для армування. Далі розводять епоксидний розчин і додають в нього затверджувач. Також в нього засипають пісок і заливають суміш у тріщину. Зверху епоксидний розчин присипають піском, а через годину пісок прибирають пилососом. Така обробка тріщин перешкоджає їхньому подальшому руху. Цей метод використовують для сухої стяжки. Якщо ж епоксидною смолою обробити потрібно поверхню у вологому середовищі – до суміші не слід додавати пісок, поверхню посипати піском теж не потрібно.

Більш детальну консультацію з підбору відповідних матеріалів завжди раді надати професіонали компанії Гріко.