Чим та як фарбувати стельовий плінтус?

14 листопада 2019

arrow_backназад

Найчастіше, завершальний етап в ремонті власного будинку - це установка і фарбування стельового плінтуса. Зазвичай плінтус фарбують, коли вже готові стіни і стелі. Однак іноді його фарбують до етапу оздоблення стін. Здавалося б, що тут складного – купуй фарбу і гайда до роботи. Втім, є низка нюансів, які можуть не лише зіпсувати плінтус, а й звести нанівець весь ремонт. Ми у Гріко розібралися, чим фарбувати стельовий плінтус, коли та як це зробити найкраще.

Навіщо фарбують стельовий плінтус

Для початку варто вирішити, чи вам взагалі потрібно фарбувати стельовий плінтус. Плінтуси з пінопласту найчастіше продаються білими. Багато людей помилково вважають, що якщо стеля біла, то фарбування багетів – це гроші на вітер. Однак близько 80% відсотків фахівців з ремонту рекомендують все ж пофарбувати його.

І ось кілька на те причин:

  • Плінтус неможливо наклеїти так, щоб не було помітно стиків. Це кидається в очі, а неякісний ремонт точно нікому не сподобається. Досвідчені майстри спочатку заповнюють стики між галтелями шпаклівкою перед фарбуванням, а потім фарбують плінтус. Фарба повністю приховує місця з'єднання окремих елементів.
  • Білий колір має властивість темніти в результаті забруднення, а значить, плінтус треба періодично очищати. Очистити плінтус з пінопласту дуже складно. Але якщо він забарвлений, а більшість сучасних фарб можна мити, при прибиранні плінтус достатньо протерти вологою ганчіркою.
  • Є і дерев'яні плінтуси для стелі. Як відомо, в дереві люблять жити різні комахи, тому плінтус з дерева потребує фарбування. Дерев'яний плінтус можна покрити лаком або морилкою. Це захистить деревину і в той же час не приховуватиме структуру дерева.
  • Після фарбування плінтуси вони стануть більш довговічні. До речі, фарбувати плінтус можна в будь-який колір, тому легко підібрати той, який найкраще підійде до інтер’єру.
  • Не варто забувати, що стеля і стіни ніколи не бувають ідеально рівними. І при наклеюванні плінтуса цей недолік стає більш помітним. Цю щілину між плінтусом і стіною потрібно замазувати силіконовим герметиком або фінішною шпаклівкою. Фарба повністю приховає їхні сліди.

На якому етапі найкраще фарбувати

Звичайно, зручніше за все фарбувати тоді, коли багет ще не приклеєний. Адже бігати з місця на місце, переставляючи драбину, не дуже зручно, та й займе більше часу. Якщо використовується цей метод, то спочатку потрібно нарізати стельовий плінтус потрібного розміру і підігнати його по кутах. Однак тут є недолік: після монтажу плінтуса обов'язково потрібно приховати всі стики.

Вигідніше за все, якщо фарбування стелі і стельового плінтуса робиться одночасно і в один колір. Паралельно фарбують стелю і плінтус. Стелю - валиком, плінтус - маленьким пензликом. Якщо перед фарбуванням стельовий плінтус потрібно заґрунтувати, це необхідно зробити перед початком монтажу.

Які інструменти потрібні для роботи

Для роботи з галтелями вам будуть потрібні такі інструменти:

  • шпатель,
  • пензлик,
  • малярна стрічка,
  • губка,
  • наждачний папір.

Крім того, треба підготувати місце в кімнаті для роботи - цю ділянку краще чимось застелити.

Вибираємо фарбу залежно від матеріалу

Найкращий варіант для фарбування плінтуса з пінопласту - це водно-дисперсійні фарби, вони пожежобезпечні. Не потрібно використовувати барвники на основі, наприклад, уайт-спіриту або інших розчинників. Такі склади можуть пошкодити плінтус. Не слід купувати фарби, що містять у складі розчинники. Найкраще вибрати водорозчинні фарби, наприклад акрилові або латексні фарби на водній основі, водно-дисперсійні.

Для фарбування плінтусів з поліуретану використовують масляну або стійку водно-дисперсійну фарбу. Якщо вам потрібна глянцева поверхня, вибирайте перший варіант. Для отримання матового плінтуса використовуйте другий.

Оптимальним варіантом для обох видів плінтусу є акрилові інтер’єрні фарби Triora, які можна придбати у Чернівцях у Гріко. Це акрилова шовковисто-матова фарба Triora та акрилова матова Triora.

Завдяки високому вмісту латексу 35%, акрилова шовковисто-матова Triora міцно утримує перший клас стійкості до стирання.

Властивості акрилової шовковисто-матової фарби Triora:

  • Для приміщень з високими експлуатаційними навантаженнями.
  • Висока покривна здатність та легкість нанесення.
  • Покриття паропроникне і має благородний шовковистий блиск.
  • Без різкого запаху, швидко сохне.
  • Піддається коліруванню.
  • Стійкість до мокрого стирання: I клас

Акрилова матова фарба Triora лише трішечки поступається характеристиками. Вона:

  • Ідеальна для спалень і віталень.
  • Стійка до миття, паропроникна, з високою адгезією.
  • Економічна витрата.
  • Зручна в нанесенні.
  • Піддається коліруванню.
  • Глибокоматова.
  • Стійкість до мокрого стирання: II клас

Якщо ви полюбляєте акценти у вигляді золота, срібла, міді чи бронзи, тоді ваш варіант – водорозчинна акрилова фарба-лак ЭЛЬФ Д-121. Це універсальна металізована водорозчинна фарба. Використовується для внутрішніх та зовнішніх робіт як захисна і декоративна лакова фарба. Наноситься на поверхні з металу, гіпсу, каменю, дерева, деревних матеріалів, бетону, полістиролу.

  • Без органічних розчинників.
  • Стійка до УФ-випромінювання, атмосферостійка.
  • Тривалий декоративний ефект.
  • Екологічно чиста.
  • Відмінна покривна здатність.
  • Має високу адгезію.

Для фарбування дерев'яних багетів підійде майже будь-який вид фарб. Це може бути лак, масляна або акрилова фарба, морилка.

До прикладу, можна покрити дерев’яний плінтус захисно-декоративним імпрегнатом або ж лакобейцом для деревини VIDARON.

Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON захищає від грибка, синяви і комах-шкідників. Глибоко проникає у деревину, стійкий до складних атмосферних умов. Містить віск, тому володіє підвищеною вологостійкістю. Містить Teflon® surface protector.


Лакобейц для деревини VIDARON також містить Teflon® surface protector. Засіб стійкий до несприятливих атмосферних факторів, захищає від води, вологості. Надзвичайно легкий у нанесенні. Забезпечує міцне й еластичне покриття.

Як підготувати плінтус до фарбування

Перед початком установки і фарбування плінтуса потрібно знайти місце, де будуть відбуватися роботи. Місце потрібно застелити, щоб уникнути попадання фарби на підлогу. Крім того, необхідно позбутися протягів. Перед установкою плінтуса його слід очистити. Він повинен бути сухим, без бруду і пилу. Коли плінтус наклеєний, на стіну, по обидва боки від нього якомога щільніше наклеюється стрічка. Фарбують багет легкими рухами уздовж. Під час фарбування необхідно уникати появи слідів від пальців і волосся від кисті.

Способи фарбування

В першу чергу потрібно вибрати, чим фарбувати плінтус. Є два способи фарбування: пензлем і балончиком.

Пензель необхідно вибирати якісну, щоб з неї не сипалося волосся. Великий вибір якісних пензлів є у Гріко. Ознайомитися з асортиментом та купити малярні пензлі у Чернівцях можна тут.

Можна використовувати і інший метод – фарбування за допомогою балончика. Його потрібно тримати приблизно на відстані 30-35 см від плінтуса. Цим методом плінтус фарбують перед монтажем на стіну. Він дозволяє швидко і рівномірно забарвити галтелі.

Вибираємо колір

Питання підбору потрібного кольору вирішується за допомогою пігментів. Якщо ви не змогли придбати необхідний колір, слід купити білу фарбу і використовувати її як основу. Приготувати фарбу потрібного тону можна самостійно, тільки в цьому випадку не вдасться досягти ідеального збігу кольорів, якщо це потрібно.

Найчастіше, завершальний етап в ремонті власного будинку - це установка і фарбування стельового плінтуса. Зазвичай плінтус фарбують, коли вже готові стіни і стелі. Однак іноді його фарбують до етапу оздоблення стін. Здавалося б, що тут складного – купуй фарбу і гайда до роботи. Втім, є низка нюансів, які можуть не лише зіпсувати плінтус, а й звести нанівець весь ремонт. Ми у Гріко розібралися з чим найкраще фарбувати стельовий плінтус, коли та як це зробити найкраще.