Для чого потрібна ґрунтовка бетонконтакт?

17 січня 2022

arrow_backназад

Бетонкнтакт – це спеціальна ґрунтовка, що застосовується для покращення адгезії матеріалів до гладких основ. За рахунок додавання кварцового піску до складу, оброблені ним поверхні мають хорошу адгезію до всіх оздоблювальних матеріалів: фарб, штукатурок, шпаклівок, плиткового клею. Застосовується для внутрішніх та зовнішніх робіт, залежно від моделі. Після обробки поверхня набуває шорсткої текстури.

В основному бетонконтакт, як стає зрозуміло з назви, застосовується для підготовки дрібнопористого бетону (наприклад, бетонні панелі в панельних будинках або монолітні конструкції) для подальшого фарбування або нанесення оздоблювальних матеріалів. Після обробки основи акрилові латекси висихають, полімеризуються та утворюють міцну плівку, а дрібні частинки кварцового піску надають поверхні додаткової вираженої шорсткості.

За рахунок цього площа зчеплення поверхні більша, ніж при нанесенні на непідготовлене покриття. При нанесенні, наприклад, штукатурки на гладку, попередньо не оброблену поверхню, з часом вона потріскає і відвалиться пластом, тому що не буде якісного зчеплення з основою.

Склад ґрунтовки бетонконтакт

Як правило, бетонконтакт виготовляють на водній основі з додаванням акрилових латексів. Вони дають основу для утворення на поверхні, що обробляється, міцної полімерної плівки.

Основою для створення шорсткості є кварц. Залежно від моделі та виробника це може бути кубічний або кулястий пісок, або подрібнений голчастий кварц. Частинки подрібненого кварцу мають розмір від 0,3 до 0,6 мм, що дозволяє досягти кращого зчеплення з поверхнею, ніж при використанні кварцового піску у формі кулі або куба в якості наповнювача.

Також до бетонконтакту додають барвники, щоб при обробці поверхні було простіше відстежувати необроблені ділянки.

Призначення

Види робіт, де може застосовуватися бетонконтакт:

  • Підготовка дрібнопористих сухих бетонних основ для подальшого фарбування або нанесення оздоблювальних матеріалів: штукатурок, шпаклівок.
  • Нанесення клею для плитки поверх старої плитки.
  • Підготовка дерев'яної основи перед нанесенням декоративної штукатурки.
  • Підготовка металевих основ перед нанесенням штукатурки, шпаклівки, клею.
  • Обробка старих масляних та алкідних покриттів, при необхідності фарбування без видалення старої фарби.

Також бетонконтакт може використовуватися для підготовки щільних дрібнопористих основ, на зразок цегли, гіпсоліту, цементно-стружкової плити, гіпсокартону, скломагнієвого листа.

Перед нанесенням шару, що вирівнює, на бетонні покриття, бетонконтакт стає незамінним оздоблювальним матеріалом.

Застосування

Перед застосуванням бетонконтакт необхідно ретельно перемішати. Кварцовий пісок може осідати на дно, тому не поспішайте розбавляти ґрунтовку до якісного перемішування. У деяких випадках допускається розведення водою в межах 5-10% зниження витрати.

Наноситься ґрунтовка пензлем або валиком. Температура повітря має бути не нижче +7С. Сохне від 60 до 90 хвилин, залежно від температури та вологості повітря.

Купити бетонконтакт: асортимент та ціни у Гріко

Ми уже розібралися з різновидами, призначенням та властивостями бетонконтакту. Тепер перейдемо до асортименту інтернет-магазину Гріко.

У магазині представлено кілька позицій ґрунтовки бетонконтакт.


Ґрунтовка Artisan №15

Призначена для підготування щільних та гладких поверхонь (монолітний бетон, залізобетонні стіни, пофарбовані раніше поверхні), для сильнопоглинаючих поверхонь (піно- та газоблоків, гіпсоволоконних листів, силікатної та керамічної цегли, дерев’яних матеріалів) перед нанесенням штукатурок або клейових розчинів. Використовується як адгезійний та зміцнювальний ґрунт. Бетонконтакт містить кварцовий пісок, завдяки чому утворюється рівномірний міцний шорсткуватий (подібний на великозернистий наждачний папір) шар, який покращує зчеплення з іншими матеріалами та підвищує експлуатаційні властивості системи оздоблення.

Застосовується в системі зовнішнього утеплення “Артісан-Тепло” перед нанесенням декоративної штукатурки.

Перед використанням вміст упаковки потрібно перемішати. Наносити за допомогою малярського пензля, рівномірно розподіляючи. Поверхні, що сильно вбирають, потрібно обробити додатково. Час висихання ґрунту на основах від 3 до 6 годин. Час нанесення наступних шарів 24-48 годин. Найбільш ефективний результат досягається при t+20°С і відносній вологості повітря 60%.Ґрунтовка адгезійна MGF Beton-Kontakt

Адгезійна пігментована ґрунтовка з додаванням кварцового піску для зовнішніх і внутрішніх робіт. Призначена для попереднього оброблення мінеральних поверхонь: монолітного бетону, збірних бетонних виробів, бетонної стелі, глазурованої поверхні керамічних плиток, скла, гіпсокартону, поверхонь, пофарбованих алкідними фарбами, а також металевих закладних частин перед нанесенням на них гіпсових та цементних штукатурок, клею для плитки, ліпного декору, будівельних розчинів. Стійка до впливу агресивних атмосферних явищ, сонячного світла, лужних сполук. Підвищує адгезію; може використовуватись у якості скріплюючого шару під час наклеювання способом “плитка на плитку”. Не містить розчинників.

Перед використанням ретельно перемішати, періодично перемішувати під час роботи. Наносити пензлем чи валиком. Не розбавляти водою!


Ґрунтовка адгезійна Ceresit CT 19 Бетонконтакт

Призначена для надання мінеральним та іншим поверхням (щільний бетон, ніздрюватий бетон, цегла, цементно-вапняні штукатурки, гіпсокартон, ДВП, ДСП, керамічна плитка тощо) шорсткості, зменшення водопоглинання, знепилення, а також збільшення зчеплення перед улаштуванням штукатурок, шпатлівок, облицювання плиткою, під час опорядження фасадів чи інтер’єрів декоративними матеріалами. Рекомендується застосовувати як ізоляційний розділювальний шар між поверхнями з гіпсу та матеріалами на основі цементу.

Ceresit CT 19 Бетонконтакт перед використанням слід протягом 2 хв ретельно перемішати. Ґрунтівка наноситься пензлем, валиком, щіткою або механізованим способом (розпилювач, станція). Час висихання ґрунтовки залежить від температури зовнішнього середовища та вологості повітря. За нормальних умов (температура +20 ± 2 °C і відносна вологість повітря 55 ± 5%) опоряджувальні матеріали (фарби, штукатурки, шпаклівки, клеї тощо) наносити лише після висихання ґрунтовки, не раніше ніж через 4 години. Одразу після використання інструменти слід промити водою. Затверділі залишки видалити органічними розчинниками.

Замість висновку

Бетонконтакт застосовують на гладких основах, щоб покращити зчеплення з матеріалом, що наноситься. Підійде для обробки бетону, гіпсокартону, ЦСП, старої плитки, старих масляних та алкідних основ. Залежно від складу та марки може застосовуватись як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.