Полімерна шпаклівка – один із найбільш затребуваних матеріалів для вирівнювання стін та стель на сучасному будівельному ринку. Виготовлена із штучних компонентів, вона створює бездоганну основу під будь-яке декоративне покриття.
Більшість будівельних сумішей виготовляють на основі гіпсового або ж цементного в'яжучого. Головною відмінністю полімерних шпаклівок є те, що в їхній основі – полімери.
Переваги полімерних шпаклівок
Підходять для всіх найпопулярніших типів основ
Полімерні шпаклівки наносяться на цеглу, бетон, гіпсокартон, деревно-і цементно-стружкові плити, цементно-вапняні, цементні та гіпсові штукатурки. При цьому матеріал відрізняється високою адгезією до будь-якої з перерахованих вище основ.
Висока механічна міцність та тріщиностійкість
Незважаючи на безліч переваг гіпсових матеріалів, вони відрізняються низькою міцністю. Полімерним шпаклівкам це не властиво. Їхня міцність порівнянна з цементними. Саме з цієї причини вони краще підійдуть під фінішне оздоблення перед фарбуванням або покриттям тонкошаровими декоративними матеріалами.
Висока еластичність
Нанесення полімерних шпаклівок – суцільне задоволення. Цей матеріал дуже пластичний, легко затирається, а після висихання покриття не розтріскується. Безумовно, подібні характеристики не тільки збільшують швидкість робіт, але і є головною причиною того, що полімерні шпаклівки так подобаються професійним будівельникам та оздоблювальникам.
Біла підсумкова поверхня
Майже всі полімерні шпаклівки білого кольору. Після висихання вони стають ще яскравішими і чистішими.
Екологічність
Незважаючи на те, що в складі полімерних шпаклівок є дуже велика кількість різних модифікуючих добавок, вони залишаються безпечними для здоров'я людини і навколишнього середовища. Тому полімерні шпаклівки можна використовувати не лише всередині звичайних приміщень, але й для ремонту в дитячих кімнатах або медичних закладах.
Підвищений час використання після замішування з водою
Гіпсові та цементні матеріали «живуть» у будівельній ємності лише кілька годин. Найчастіше цього буває достатньо для досвідчених будівельників. Однак, набагато зручніше працювати з полімерними шпаклівками. Якщо йдеться про сухі матеріали, то вони тверднуть через 12 годин, а ось готові шпаклівки зберігають свою здатність до використання протягом доби. Це дозволяє проводити роботу самостійно та невеликими ділянками.
Мінімальна фракція
Мармурова мука дрібніша за розміром фракції, ніж кварцовий пісок. Така властивість супер тонкого шару призвела до того, що витрати цих сумішей менші, використовувати їх можливо навіть у тих ситуаціях, коли просто необхідно додатково пройтися по стіні або стелі, наприклад, при обробці гіпсокартоном. Сам матеріал при правильному монтажі і гідній якості і без того ідеально гладкий, вирівняти несуттєві нерівності полімерними матеріалами буде простіше і дешевше, тому що вони можуть наноситися набагато тоншим шаром, ніж гіпсові або цементні.
Можливість купівлі у готовому варіанті
Особливий склад полімерних шпаклівок дозволяє робити їх у готовому до роботи варіанті. По-перше, це, безумовно, зручно, тому що не потрібно витрачати час на замішування з водою і очікування закінчення всіх хімічних реакцій. Крім того, виключені помилки з переливом рідини та порушенням рецептури. По-друге, такі матеріали ще якісніші, пластичніші та еластичніші, оскільки містять у собі більше добавок, ніж сухі (навіть такі ж полімерні).
Не схильні до усадки
Незважаючи на те, що у складі багатьох сучасних цементних матеріалів є безліч добавок для меншої усадки, зміна об'єму при висиханні була і залишається слабким місцем багатьох матеріалів. Полімерним шпаклівкам цей недолік не властивий. Навіть після повного висихання на поверхні не утворюються тріщини. Звісно ж, при дотриманні рецептури та правильної обробки.
Зверніть увагу, що робота з полімерними шпаклівками суттєво відрізняється від монтажу гіпсових та цементних сумішей. Вони інакше затираються, шліфуються. Обов'язково дотримуйтесь детальних інструкцій від виробника, щоб не помилитися, а результат роботи повністю вас задовільнив.
Недоліки полімерних шпаклівок
Головним недоліком полімерних шпаклівок є висока ціна, порівняно з гіпсовими та цементними. Однак це зрозуміло і виправдано великою кількістю переваг. Крім того, тонкошаровість і низька витрата роблять різницю в ціні менш відчутною.
Працювати з полімерними шпаклівками потрібно швидко, адже перевага матеріалу - короткий термін схоплювання і висихання, - може стати його ж недоліком. Або ж під час роботи набирати тільки мінімально необхідну кількість розчину, а основний об'єм завжди тримати в закупореній ємності.
Чим відрізняються полімерні шпаклівки від гіпсових?
Полімерна шпаклівка довго не засихає — її можна зберігати у закритій ємності і не використовувати всю суміш за один раз.
Гіпсову шпаклівку можна наносити товстим шаром – вона добре вирівнює грубі поверхні і швидко просихає. Полімерну – лиш тонким шаром.
Полімерні шпаклівки біліші за гіпсові, тому що колір їм надає не природна сировина, а спеціальні наповнювачі.
Полімерна шпаклівка дає більш гладку поверхню за рахунок дрібних частинок і більше підходить під фарбування водоемульсійними фарбами.
Огляд найбільш популярних матеріалів
Knauf Polymer Finish - це суха полімерна шпаклівка, яка використовується для нанесення тонкошарового фінішного покриття. Має високу адгезію, пластичність і тріщиностійкість. Дуже добре підходить для вирівнювання шаром від 0,2 до 4 мм. Завдяки мікроволокнам не дає усадки. Після висихання поверхня готова під фінішне покриття фарбою або шпалерами.
Її основні переваги:
- оптимальна пластичність
- легкість і зручність використання
- висока тріщиностійкість та мінімальна усадка
- легко шліфується
- висока адгезія до основи
- універсальність - можливість застосування і в якості базової шпаклівки
- можливість створити ідеально гладку поверхню, повністю готову в подальшої обробки декоративними матеріалами
- можливість механізованого нанесення
Atlas Gipsar Go - це готова фінішна полімерна шпаклівка, що використовується для виконання гладкої поверхні на стінах і стелях всередині будівель, для таких основ, як бетон, газобетон, цементні, цементно-вапняні та гіпсові штукатурки, гіпсокартонні плити.
Переваги:
- готова до використання
- швидке та просте застосування
- ідеальна поверхня – без бульбашок або кратерів
- зміна кольору – дозволяє контролювати хід роботи
- для будь-якого типу фарби
- зручність роботи – легке шліфування
- чиста обробка - менше пилу
Atlas Dolina Nidy Eko-Mas — це готова до використання фінішна шпаклювальна маса у вигляді білої пасти, що представляє собою композицію смоляних сполучних, мінеральних наповнювачів і облагороджуючих добавок. Консистенція маси пластична, підібрана таким чином, що полегшує нанесення та обробку матеріалу. Готова шпаклівка Eko-Mas характеризується хорошою адгезією до основи та коротким часом висихання. Після висихання її можна легко відшліфувати, завдяки чому можна отримати дуже гладку поверхню, яка є чудовою основою для фарбування та наклеювання шпалер.
Невикористаний матеріал можна залишити в щільно закритому контейнері та використати пізніше.
Фінішна полімерна шпаклівка Atlas Rapid служить для виконання гладкої поверхні на стінах і стелях всередині будівель, для таких основ, як бетон, газобетон, цементні, цементно-вапняні та гіпсові штукатурки, гіпсокартонні плити.
Переваги:
- Готова до використання
- Товщина шару до 3 мм
- Оптимально підібрана твердість
- Для ручного і машинного нанесення
- Білосніжний колір
Тож якщо ви вагалися, купити полімерну шпаклівку чи ні – відповідь однозначно «так». Тим паче, у Гріко Груп є чималий вибір полімерних та акрилових шпаклівок, з яким можна ознайомитися ось тут. Адже ці матеріали суттєво полегшать роботу з вирівнювання стін та дозволять отримати ідеально рівну та гладку поверхню під будь-яке декоративне покриття.