ТОП-5 найпоширеніших помилок під час ремонту

02 жовтня 2019

arrow_backназад

Давно хотіли зробити ремонт своїми руками але боялися? Тоді ця стаття для вас.

Власне, тут дуже показовою є фраза «хто не помиляється, той не набирається досвіду». Якщо ви завжди мріяли зробити ремонт своїми руками, але боялися не так наклеїти або не там прикрутити, значить ви - новачок у будівельно-ремонтної сфері, і ваш ремонт буде, свого роду, випробуванням на міцність. А новачкам помилятися можна. Однак щоб помилки не були фатальними для самого ремонту, варто про них знати заздалегідь.

Будь-який ремонт - це історія, яка може мати початок, але не мати кінця. Часто, задумуючи грандіозні зміни, ми уже подумки мріємо про завершення ремонту. Хоча він ще  міг і не розпочатись. У підсумку, поспіх призводить до необдуманості, а необдуманість – до помилок. Відповідно, помилки в довгоочікуваному і довгограючому ремонті – це, як мінімум, - недоробки і дефекти, а як максимум - втрачені гроші, сили і настрій.

Тому яких помилок варто уникати – читайте у матеріалі Гріко. А ось, до речі, теж стаття про те, як зробити ремонт, не потонувши у боргах.

Помилка №1. Обійдемося без проекту!

Немає проекту - немає ремонту! Ця фраза повинна стати девізом усього процесу. Щоб не було нестерпно боляче за зруйновані стіни, доведеться ґрунтовно попрацювати над розробкою дизайн-проекту. Якщо ремонт не просто грандіозний, а грандіозний у квадраті, - проектів повинно бути кілька: безпосередньо дизайн-проект, проект перепланування, а також схеми електричних мереж.

Проектування робіт - справа непроста. Для тих, хто далекий від цифр і розрахунків, фахівці Центру комплектації об’єктів будівництва Гріко завжди готові прийти на допомогу. Тут вам:

  • підберуть максимально ефективні матеріали;
  • зроблять розрахунок за кресленнями;
  • нададуть повну інформацію про необхідні матеріали.

Помилка №2. Перенесення комунікацій - справа нікчемна!

Якщо ви раптом вирішили, що мийка в кухні стоїть не на своєму місці, а ванна може потіснитися на користь декоративної колони, то, перш ніж все виривати з корінням, врахуйте наступні нюанси. Найпоширеніші помилки ремонту квартири стосуються саме перенесення водопровідних і опалювальних комунікацій.

Припустимо, ви вирішуєте питання про перенесення в інше, більш зручне місце кухонної мийки. Неважливо, передбачений проект чи ні, але вам слід запам'ятати просте, але дуже важливе правило: при від'єднанні мийки від стояка каналізації і його наступному перенесення, потрібно дотримуватися перепаду висот. Як це виглядатиме на практиці?

Наприклад, переміщаючи мийку метрів на 6 вбік від каналізаційного стояка, її доведеться підняти приблизно на 18 см. Правильно розрахувавши рівень перепаду, ви забезпечите нормальний злив води. Перепад висот повинен становити не менше 3-5% по відношенню до довжини.

Складніша справа з переносом сантехніки. Оскільки злив у ванни або унітазу розташований знизу, то непередбачений в проекті підйом сантехніки на певну величину стане причиною постійних засмічень зливу. Любителі переміщати все з місця на місце часто роблять помилки і з перенесенням батарей, ігноруючи проектні розрахунки і наступне важливе правило:

Не бажано переносити систему опалення з-під вікна. Радіатори служать своєрідним конвектором і перегороджують шлях холодному повітрю.

Помилка №3. Ламати – не будувати!

Мода на перегородки набирає обертів. Стіни ламають, а щось нове і фігурне – зводять. Однак замість оновленої квартири в такому випадку є шанс побачити завалену стіну з важкими книжковими полицями. Чому? А тому, що ігнорується чергове правило: 

Перш ніж повісити шведську стінку або важку вінтажну люстру, гіпсокартонні стіни або стелі повинні бути обов'язково укріплені фанерою або додатковими профілями.

Облагороджування підлоги - ще одна процедура, під час якої можна наробити чимало помилок. Перш ніж починати стяжку, непогано було б визначитися з тим, що буде використано в якості покриття. Адже паркет і лінолеум, наприклад, вимагають різних рівнів стяжки.

До слова, підлога в квартирі може мати різні рівні. Так, в зонах санвузлів, рівень підлоги може бути нижчим коридорного рівня в межах 2-5 см.

Оскільки всі оздоблювальні роботи передбачають наявність певної кількості матеріалів, часом рідкісних і недешевих, то, почавши споруджувати ніші або арки, подбайте про те, щоб матеріалу було вдосталь. На практиці трапляється, що призупинені роботи поновлюються, м'яко кажучи, не скоро.

Помилка №4. Хочу паркет і край!

Зрозуміло, що глянець торкнулася не тільки жіночих журналів, а й будівельних. Побачивши таку красу, важко не послухатися поради усміхнених дизайнерів. Однак, забувши про те, що матеріали, як і квіти в горщиках, потребують спеціальних умов і догляду, можна віддати великі гроші за красу, яка протримається років зо два, а потім втратить колишній лиск, блиск і інші переваги.

Наприклад, дорогий паркет або коркове покриття виглядають чудово, особливо зі сторінок журналів. Але в будинках, яким років 70, з постійною вологістю і перепадами температур, такий матеріал пропишеться ненадовго. Віддавши гроші, через деякий час, вам доведеться спуститися з небес на землю і зробити відповідне до ваших реалій підлогове покриття.

Щоб відмінно і надійно функціонували труби у ванній і на кухні, їм необхідний відповідний матеріал. Примусьте себе поцікавитися таким не романтичним питанням, як тиск у вашому домі. Від цього буде залежати і вибір матеріалу для водопровідних труб. Намагайтеся правильно вибирати і радіатори в квартиру. Найкраще, порадитися з сантехніком.

Не купуйте матеріали, не глянувши на сертифікат якості. А в спеціалізованих магазинах, таких як Гріко, затримайтеся на кілька хвилин для того, щоб поспілкуватися з продавцем-консультантом.

Помилка №5. З чого б почати?

Починати ремонт слід не за покликом серця і не з тих робіт, які більше подобаються. Ремонт потрібно починати, ретельно зваживши і продумавши деталі, і в суворій послідовності:

Комунікації (водопровід, вентиляція, електрика) - стіни - підлоги!

Відступити від цієї послідовності можна лише в разі поганого стану стін, в результаті їх демонтажу. Звівши нові стіни, не відкладаючи, встановлюють вимикачі і розетки, змішувачі та сушарки для рушників.

Стеля стає в чергу і чекає повного облагородження стін і підлоги. А оздоблення завершує трудомісткий і довгий ремонтний процес. Зверніть увагу, що Інтернет, телебачення, кондиціювання встановлюються тільки перед оздоблювальними роботами. В іншому випадку в оновленій квартирі ви будете чіплятися за кабелі та проводи.

Якщо ви ще не передумали розпочинати ремонт після прочитання цієї статті, значить, вона була для вас дійсно корисною. Що ж, пора сідати за складання дизайн-проекту квартири вашої мрії.