У роботі з будівельними матеріалами є чимало нюансів, в яких самостійно розібратися не так уже й легко. Тому ми розпочинаємо рубрику «Ви питаєте – ми відповідаємо», в якій зібрали найбільш поширені запитання наших клієнтів про будівельні матеріали, типові помилки, корисні лайфхаки та загалом все, що стосується будівництва та ремонту.
👉 Сьогодні поговоримо про фуги для швів.
1. Підкажіть порядок дій: що потрібно наносити в першу чергу: епоксидну фугу, а потім силікон в кутах і навколо душового трапу, чи навпаки? У мене не липне малярний скотч до плитки після епоксидки. Залишок смоли не дає адгезії? Можливо спиртом обробити спочатку або чимось іншим?
Що може піти не так? Що завгодно на будь-якому етапі. Занадто спекотне, холодне або вологе приміщення, порушення пропорцій суміші або хтось наступить на підлогу до того, як фуга застигне, - і результат уже далекий від досконалості, все доведеться починати спочатку. Радимо за можливості залучати до роботи професіоналів, тренуватися на невеликих ділянках і бути особливо акуратними, щоб насолодитися всіма перевагами епоксидної затирки. Ось які головні помилки роблять недосвідчені майстри:
- не використовують електронні ваги, відмірюють компоненти складу на око і розбавляють водою,
- відмовляються від рекомендованих інструментів, замість цього беруть пензлі та ганчірки,
- не перевіряють підготовку швів,
- рідко змінюють воду і миють інструменти,
- очищають поверхню народними засобами (оцет, сода, лимонна кислота),
- недостатньо ретельно відмивають поверхню,
- відволікаються під час роботи, не стежать за часом, відповідають на дзвінки, йдуть на перекури,
- починають користуватися приміщенням раніше, ніж відбулося повне застигання.
2. Коричнева фуга, після висихання посвітліла, в чому може бути причина?
Замивання незв'язаної (свіжої) фуги призводить до нової, надто ранньої подачі води, що, своєю чергою, призводить до розм'якшення і змивання свіжої фуги. У таких ситуаціях фуга може бути світлішою, ніж на шаблоні. Це також є причиною будь-яких висолів.
3. Мені потрібно заробити шви між плиткою на балконі. Що можете порадити?
Подивіться на умовні позначення фуги за стандартами України або Європи.
- РШ2 – для заповнення міжплиточних швів на деформованих основах всередині та зовні будівель
- РШЗ – для заповнення міжплиточних швів шириною до 5 мм, які експлуатуються всередині та зовні будівель при тривалому впливі води
- Цементні фуги CG2
2 - з підвищеними параметрами стійкості до стирання і зі зменшеною абсорбцією води
Додаткові позначення:
- Ar - висока стійкість на стирання
- W - зменшена абсорбція
У Grico Group можна придбати фуги для зовнішніх робіт, зокрема для балконів та терас.
До прикладу, CERESIT CE 40 AQUASTATIC з технологією SILICA ACTIVE призначена для заповнення швів керамічних і скляних облицювальних плиток, а також облицювальних плиток зі штучного і натурального каменю, зокрема мармуру. Завдяки високому ступеню гідрофобності Ceresit CE 40 Aquastatic, краплі води стікають з поверхні та не проникають у її структуру. Ця властивість дозволяє використовувати суміш у місцях, які періодично або тривало зазнають інтенсивного впливу води всередині (душові, ванні кімнати, кухні, чаші та приміщення басейнів тощо) та зовні будівель (підлоги терас, балкони, експлуатовані покрівлі, цоколі тощо).
Основні властивості Ceresit CE 40 Aquastatic :
- для вологих приміщень
- для басейнів та підлог із підігрівом
- захист від плісняви та грибка
- високий рівень гідрофобності
- стабільність і однорідність кольору
- стійкість до утворення тріщин і подряпин
Керамічна фуга Atlas – це ідеальний шов, що відповідає потребам підрядників, для яких важливий комфорт роботи, так і вимогливих замовників, які цінують естетику, функціональність, безпеку і надійність рішень. Підходить для облицювання на будь-якій основі, усередині та зовні будівель;
Особливості:
- Дуже низьке водопоглинання
- Стійкість до плям
- Стійкість до стирання та багаторазового прання
- Довговічний, незмінний колір
- Дуже висока механічна стійкість
- Висока еластичність
- Покращене зчеплення з краями плитки - навіть за великих експлуатаційних навантажень або термічної деформації облицювання
- Стійкість до температур від -30°C до +80°C
- Ідеально підходить для кухні, ванної кімнати, балкону та тераси
Фуга Kreisel Nanotech 730 призначена для фугування настінної та підлогової кераміки, теракоти, керамічної та бетонної плитки, а також натурального та штучного каменю, нечутливого до зміни кольору. Для зовнішніх та внутрішніх робіт.
Переаги фуги:
- Водонепроникна
- Морозостійка
- Пластична
- Гідрофобна
- Гладка поверхня
- Висока адгезія
- Висока механічна міцність
- Висока стійкість кольору
- Дуже хороша стійкість до стирання
4. Підкажіть, будь ласка, чому фуга на плитці змінює колір, коли на неї потрапляє вода?
Не треба боятися. Вона намокає, а не промокає. Це властивість усіх цементних фуг, більшою чи меншою мірою. Якщо це дратує – захистить шов гідрофобізатором Atlas Delfin, купити який можна на сайті Гріко, або ж за нашими адресами у Чернівцях та області.
Захисний засіб Atlas Delfin – це рідина, яку рекомендують застосовувати для захисту поверхні від звичайних побутових забруднень: мастила, жирів, кави, чаю, води тощо. Захищає пористі поверхні, які піддаються структурному забрудненню в процесі експлуатації. Покращує та спрощує підтримання чистоти. Оброблена поверхня не притягує та не поглинає забруднення, є стійкою до миючих засобів.
Види поверхонь, що захищаються: цементні шви, плитки з високою поглинальною здатністю (неглазуровані (матові) керамічні, камінні, цементні та інші подібні вологопоглинаючі поверхні).
Властивості:
- безбарвний засіб – після висихання освіжає колір основи
- стійкий до звичайних очищуючих засобів – не вимивається під час догляду за покриттям
5. Чому залишки фуги потрібно видаляти відразу після роботи? Хіба немає ризику витерти зі стиків затирку?
Пройтися по поверхні мокрою губкою потрібно відразу ж після нанесення фуги. Якщо під час витирання частину фуги ненароком видалили зі шва, її потрібно обов'язково заповнити. Остаточно прибрати залишки затирки з плитки дозволяють целюлозні губки підвищеної міцності. Варто пам’ятати, що після висихання сліди фуги видалити набагато складніше. Ну і пам’ятайте – якщо ви хочете десь підчистити шов пальцем – обов'язково одягніть рукавички – пальці вам подякують!
6. Придбали глиняну глазуровану плитку, шви заповнили білою фугою, а з часом вона набула злегка рожевого відтінку. В чому може бути причина?
З натуральними матеріалами є багато нюансів. Найімовірніше, причина в тому, що торці глиняної плитки не були покриті глазур’ю. І ось саме вони фарбують фугу.
А якщо маєте ще питання – пишіть їх і ми обов'язково відповімо. А в наступному матеріалі рубрики «Ви питаєте – ми відповідаємо» ми розберемося зі штукатурками.