Як зробити та де використати цементний розчин
Нині жодне будівництво не обходиться без робіт з цементними розчинами. Більше того – цемент вважають одним із основних будівельних матеріалів.
Розчини на основі цементу застосовуються для вирішення безлічі завдань починаючи від простої штукатурки і закінчуючи високоміцними стяжками, і все, що потрібно на додачу до цементу, – це просіяний пісок, чиста вода і іноді пластифікатор. До речі, у Гріко є пластифікатор для всіх видів бетону GARD – це універсальна добавка, що без зміни консистенції продукує зниження вмісту води замісу до 15%. Призначений для регулювання властивостей всіх готових до використання видів бетону (армованого та неармованого), розчинових сумішей та сухих будівельних сумішей. А ось для комфортної роботи за морозної погоди варто додати протиморозний пластифікатор.
Однак у цій статті ми розглянемо найпопулярніші пропорції, які використовуються будівельниками в процесі будівництва, та й просто для вирішення будь-яких завдань у господарстві.
В основі пропорцій, наведених у матеріалі, лежить звичайний портландцемент ПЦ І 500 та кар'єрний пісок.
Не секрет, що співвідношення цементу і піску при замісі залежить від завдання і від виду робіт, оскільки для оштукатурювання повинен бути один розчин, а для цегли кладки вже зовсім інший, тому в цій статті розберемося з пропорціями і призначенням цементних розчинів.
Всі співвідношення будуть в об'ємних одиницях (неважливо цебра будуть або лопати), оскільки на будівництві зовсім незручно оперувати кілограмами і далеко не завжди є відповідні ваги.
Отже...
1 відро цементу на 6 відер піску (пропорція 1:6)
Вважається одним з найслабших розчинів і відповідає марці М75, до цього складу води додається не більше 1 відра, ідеальне співвідношення Ц:П:В (цемент : пісок : вода) - 1:6,8:0,9.
М75 застосовується для оштукатурювання стін у сухих приміщеннях, підходить для організації підбетонки для горизонтальної гідроізоляції перед спорудженням фундаментів, а також для стяжки підлог у житлових будинках.
1 відро цементу на 5 відер піску (1:5)
Тут також додається води не більше 1 відра, ідеальна ж пропорція Ц:П:В - 1:5:0,75, співвідношення відповідає марці М100.
Розчин М100 вважається розчином низької міцності та не підходить для вуличних робіт.
За допомогою таких розчинів заповнюють шви між плитами перекриттів, вирівнюють майданчики, не призначені для серйозних навантажень, виробляють штукатурку, кладуть цеглу та природний камінь.
1 відро цементу на 4 відра піску (1:4)
Марка одержаного розчину М150, об'ємне співвідношення Ц:П:В - 1:4:0,7.
Розчин середньої міцності М150 підходить для мощення тротуарною плиткою, для кладки цегли та каменю на вулиці, для спорудження бутобетонних фундаментів, застосовується для оштукатурювання фасадів будівель та захищає стіни від впливу прямих опадів. Легко може бути застосований для влаштування стяжок з досить високою прохідністю.
1 відро цементу на 3 відра піску
Цю пропорцію найчастіше застосовують при будівництві приватних будинків взагалі "для себе". Марка розчину М200, Ідеальне об'ємне співвідношення Ц:П:В - 1:3:0,65 (води не більше 0,8).
Для оштукатурювання такий розчин не підходить. Призначений здебільшого для спорудження бутобетонних фундаментів, для робіт у тому числі у вологому середовищі, а також нижче рівня землі, для стяжок підлог промислових об'єктів.
1 відро цементу на 2,5 відра піску
Ідеальне об'ємне співвідношення компонентів 1:2,7:0.6, внаслідок чого розчин отримує марочну міцність М250.
Використовується для стяжок з високою прохідністю та з рухом важкої техніки, застосовується для реставрації фасадів будівель, легко можна застосовати для ремонту фундаментів висотних будівель.
1 відро цементу на 1 або 2 відра піску
При співвідношенні 1:2 виходить марка розчину М300 , при співвідношенні 1:1 - М400.
Такі розчини вважаються високоміцними, вони морозостійкі та водонепроникні.
Найчастіше застосовуються для горизонтальної гідроізоляції між фундаментом та стіною замість руберойду в умовах високої сейсмічності. За допомогою таких розчинів споруджують і ремонтують греблі, греблі та метро, що проходять під водою. Нерідко звичайний розчин на основі цементу у співвідношенні з піском 1:1,5 застосовується як обмазувальна гідроізоляція.
Замість підсумку
Окремо варто відзначити такий важливий компонент, як вода. Ніколи не додавайте її занадто багато, цементу достатньо лише 40% води від його маси, щоб усі зерна вступили в реакцію. Зайва вода завдасть шкоди, оскільки вільна вода, що не бере участі в реакції, залишається в порах, а після випаровування конструкція виходить пористою немов губка, яка вже не так чинить опір морозу і стає схильною до швидкого руйнування.
Успіхів вам у будівництві та ремонті ❤️