Залізоокисні пігменти для бетону: технології застосування

11 серпня 2021

arrow_backназад

То що ж, власне, таке цей залізоокисний пігмент? Це дрібнодисперсний матеріал, що складається з гідратованих оксидів заліза і практично не містить домішок. Це речовини без запаху, нетоксичні і незаймисті. Характеризуються високою інтенсивністю фарбування, гарною покривальною здатністю і легкістю змішування в сухих сумішах. Повністю відповідають вимогам будівельної промисловості у сфері фарбування бетонних виробів, таких як тротуарна плитка, черепиця, етерніт, при виробництві штукатурок, фарб і лаків. Залізовмісні пігменти стійкі до впливу атмосфери, світла, цементу, вапна, і після розмішування дають можливість отримати вироби бажаного кольору.

При виробництві бетонних виробів дозуємо пігмент в кількості від 3 до 5% по відношенню до маси цементу в суміші, отримуючи привабливі відтінки, залежно від потреб виробника.

При додаванні барвника в суміш слід забезпечити необхідну тривалість змішування, яка дозволила б досягти рівномірного розподілу пігменту в суміші. Щоб домогтися бажаного результату, дуже важливо провести проби, що визначають кількість доданого в крихту і цемент пігменту.

На відтінок готових виробів, крім пігменту, впливає низка факторів:

1. Рівень пігментації

При тому рівні, коли відсоток вмісту пігменту в сухій бетонній суміші становить від 5 до 8% настає повне насичення кольору. Подальше додавання пігменту не дає великого ефекту. Зате при додаванні мінімальної дози пігменту (наприклад, 3% або нижче) коливання в дозуванні основних матеріалів або помилка в дозуванні пігменту можуть привести до значної різниці у відтінках кольору.

2. Власний колір цементу

Наявні на ринку цементи можуть мати відтінки від білого і світло-сірого до темно-сірого. Власне колір цементу має особливо велике значення при використанні світлих відтінків, наприклад жовтого, або світлих відтінків коричнево кольору. Тому що цемент темного кольору зафарбувати у світлі відтінки складніше.

3. Форма і колір крихти

При фарбуванні бетону забарвлюється виключно сполучна речовина навколо крихти, але не сама крихта. Оскільки атмосферний вплив (дощ, сніг, град, вітер, тощо) призводить до відкривання зерен крихти, її натуральний колір впливає на результат фарбування виробу. Тому слід підбирати, наскільки це можливо, колір крихти до кольору бажаного виробу.

4. Елементи вода / цемент

У разі фарбування бетону відтінок стає світлішим зі збільшенням вмісту води. Тому, регулюючи співвідношення розчину і води, з одного пігменту можна отримувати безліч відтінків. Головне - запам’ятати отримані пропорції, щоб порції розчину, приготовані в кілька етапів, були одного відтінку. Інакше можна отримати не зовсім те, що очікувалось 🙃

5. Спосіб приготування бетонної суміші

Щоб уникати нерівномірного розподілу пігменту в суміші і, як наслідок, погано забарвленого готового виробу, слід звернути увагу на два ключових елементи:

  • час перемішування,
  • послідовність засипаються компонентів суміші.

Час перемішування - фактор, обмежений параметрами технологічної лінії. Завжди варто діяти згідно з інструкцією.

Дуже важливим елементом є послідовність, в якій засипаються компоненти суміші. Першим повинен дозуватися пісок з крихтою, потім пігмент. Черговість цементу і води не має значення.

6. Вапняний наліт

Використання пігментів не може викликати появу вапняного нальоту. При зв'язуванні бетону утворюється вільний гідроксид кальцію розчинний у воді. З’явившись на поверхні бетону він з'єднується з вуглекислим газом, що містяться в повітрі, згідно хімічної реакції:

Ca (OH) 2 + CO2 = CaCO3 + H2O,

утворюючи нерозчинний карбонат кальцію.

Щоб уникнути утворення нальоту, слід уникати попадання води на бетон.

На першій стадії зв'язування бетону слід уникати коливань температури, протягів і підмочування компонентів. У застиглому бетоні значно знижується схильність до утворення нальоту, а кислотний дощ призводить до їх розкладанню і вимивання.

А для того, щоб вапняний наліт на бетоні не утворився, варто викорситовувати тільки якісний цемент. Купити цемент у Чернівцях та області, а також з доставкою в інші міста України, можна у Гріко - ось тут.

Де придбати якісні пігменти для бетону в Чернівцях?

До речі, про пігменти. У Гріко можна придбати цілу низку сухих пігментів для бетону турецького бренду Deox. 

Пігменти DEOX є високоякісним окисом заліза. Пігмент концентрований для бетону (розчину) використовується для кольорування бетонів і розчинів в декоративних цілях. Замовити їх можна тут.

Кольоровий бетон - це прекрасна можливість надати будь-яким конструкцій і поверхням індивідуальності. За умови використання якісних пігментів і дотримання технології, фарбування бетону дозволить не тільки домогтися потрібного ефекту, а й зміцнити сам моноліт, покращивши його експлуатаційні характеристики.