Завершуємо оздоблення: що варто знати про фуги для швів

17 вересня 2019

arrow_backназад

Не секрет, що навіть ідеально викладена плитка не буде виглядати бездоганно, якщо шви між плиткою – неохайні. Для того, щоб замаскувати стики між плитками, їх заповнюють спеціальним засобом – заповнювачем, або фугою. Це дозволяє поверхні прослужити вашому комфорту якомога довше: завдяки суміші для заповнення швів під плитку не потрапить ані сміття, ані пил, ані, звичайно ж, волога. Також фуга допоможе замаскувати дефекти укладання, якщо такі є, а правильно обране забарвлення зробить ремонт завершеним. Про типові помилки при фугуванні швів між плиткою ви можете почитати тут, а ось як же правильно обрати фугу?

Види фуги

Суміші для заповнення швів в залежності від складу поділяються на епоксидні і цементні. У рідкісних випадках використовується силіконовий герметик, проте мета його - не фінішні роботи при укладанні плитки, а ізоляція облицювання від інших матеріалів, наприклад, в місцях стиків з ванною або раковиною. Використовувати герметик в якості основного заповнювача недоцільно і не естетично.

Цементна фуга

Цементна суміш для заповнення швів - найпростіший вид фуги на основі цементу. Готова цементна фуга - це пластичний матеріал, схожий за своєю консистенцією на шпаклівку, що гарантує чудовий результат навіть при невеликому досвіді майстра. Цементні суміші бувають для вузьких (до 5 мм.) і широких (більше 5 мм.) швів.

У Гріко можна придбати суміші для заповнення як широких швів, так і вузьких. До прикладу, еластична фуга Atlas підходить для заповнення швів товщиною від 1 мм.



СУМІШ ДЛЯ заповнення ВУЗЬКИХ швів ATLAS була розроблена для найвимогливіших користувачів, які цінують естетику, функціональність, безпеку і міцність рішень.

Завдяки інноваційній рецептурі, що містить спеціально підібрані компоненти, фуга для швів ATLAS забезпечує:

  • безпеку використання, завдяки усуненню утворення мікроподряпин і тріщин, зміни кольору і соляних нальотів під час нанесення, а також протягом тривалого використання,
  • гігієну та безпеку використання, засновану на гібридному впливі біоактивних субстанцій та іонів срібла - суміш для заповнення швів перешкоджає розвитку цвілі, грибків, водоростей і бактерій,
  • високу стійкість до УФ-випромінювання - за рахунок використання спеціальних ретельно відібраних неорганічних пігментів суміші для заповнення швів зберігають стійкі й інтенсивні кольори протягом багатьох років,
  • високу стійкість до миття, очищення і стирання, а також до миючих засобів.

Фуга для заповнення вузьких швів Atlas підходить для нанесення на:

  • кам'яні, теракотові плитки і плитки типу монокоттура;
  • клінкерні плитки і плитки cotto;
  • гресові плитки;
  • плитки, нечутливі до зміни кольору;
  • керамічну мозаїку;
  • скляну мозаїку;
  • скляні плитки, стійкі до подряпин;
  • декоровані плитки з ніжним малюнком;
  • дзеркала, дзеркальні плитки та інші поверхні, піддаються виникненню подряпин;
  • металеві плитки та алюмінієві листи;
  • природний камінь, напр. мармур.

До складу фуги для широких швів обов'язково входить пісок, він не дозволяє складу розтріскатись і розтектися. Що ширшим буде шов, то більшими повинні бути піщинки в складі суміші. І навпаки, що вужчий шов - то піщинки менші. Цементні фуги бувають як готові, так і у вигляді сухого порошку, який необхідно розвести водою або латексом, в залежності від рекомендацій на упаковці. До плюсів готових сумішей можна віднести те, що це зручно, - не потрібно робити додаткових дій, щоб почати роботу. Однак, на відміну від порошку, який можна використовувати частково і відкласти до кращих часів, невикористану готову фугу зберігати не можна - вона швидко засохне.

Епоксидна фуга

На відміну від цементної, епоксидна фуга використовується там, де потрібна особлива герметизація та міцність - в лазнях, басейнах, на кухонних стільницях і фартухах. Постійний вплив вологи і побутової хімії може стати згубним для цементної затірки, а епоксидна фуга справляється з такими впливами без шкоди для зовнішнього вигляду і якостей. До складу епоксидної суміші входять два основних компоненти: епоксидна смола з добавками і затверджувач. Після змішування двох цих компонентів виходить щільна еластична маса. Працювати з нею складно, тому краще звернутися до досвідчених майстра. Однак є і безсумнівний плюс: якість отриманих швів, їх міцність, стійкість і колір, залишаться незмінними на довгі роки.

Кольорові рішення

Найчастіше, вибираючи фугу, ми керуємося не тільки фізичними характеристиками фуги, а й кольором. До складу цементної суміші для заповнення швів уже входять пігменти, які надають певний відтінок.


Фуга Ceresit CE 33 PLUS може бути у понад 25 кольорах. Суміш Ceresit РЄ 33 PLUS призначена для заповнення швів керамічних, скляних облицювань, а також облицювань з штучного і натурального каменю, в тому числі мармуру, на міцних, стійких до деформації основах, при роботах на горизонтальних і вертикальних поверхнях всередині і зовні будівель, експлуатованих в звичайному середовищі.


А ось, до прикладу, еластична фуга Ceresit СЕ 40 Aquastatic, окрім величезного вибору кольорових відтінків, також водостійка. Тому її можна використовувати в місцях, схильних до періодичного інтенсивного впливу води (душові, ванні кімнати, кухні, басейни, що знаходяться всередині приміщень тощо).

Однак не завжди вдається підібрати саме той колір, який буде ідеально поєднуватися з плиткою. Для таких випадків існують спеціальні кольори, які можна додати в готову суміш для отримання потрібного відтінку. Епоксидна фуга, до прикладу, має безліч варіантів різних кольорів. Вона буває навіть прозорою, що особливо актуально при створенні скляних мозаїчних стін або панно.

Порада:

Якщо ви не можете визначитися з кольором фуги, для стін безпрограшним варіантом стане біла фуга, а для підлоги – сірого або будь-якого іншого темного кольору, що гармоніює з кольором плитки. Втім, якщо ви полюбляєте нестандартні рішення – можете сміливо експериментувати, вибираючи контрастні кольори. А якщо ви не знаєте, на чому зупинити свій вибір – вам завжди готові допомогти фахівці Центру комплектації об’єктів будівництва Гріко.