Чому тріскається штукатурка: основні причини

28 січня 2022

arrow_backназад

Якщо нанесення штукатурки щоразу нагадує лотерею, і ви гадаєте, потріскається вона чи ні, то цей текст для вас. Сьогодні ми розповімо про основні причини появи тріщин на стінах усередині та зовні будівель. Тож уважно читайте, адже, як то кажуть, попереджений – значить озброєний 😁

1. Пил та сміття на стінах

Жирні плями, пил, сліди олій та фарб можуть знизити адгезію штукатурки до основи. Тому перед проведенням робіт необхідно обов'язково очистити стіни від забруднень. Для цього пройдіться основою вологою ганчіркою або використовуйте пульверизатор.

2. Відсутність ґрунтовки

Вирівнювання стін повинно починатися з підготовки основи за допомогою ґрунтовки, яка знепилює та зміцнює основу, збільшує адгезію матеріалів. Так, перед використанням штукатурки основу обов’язково треба обробити. У нашому інтернет-магазині можна придбати глибокопроникні ґрунтовки. Наприклад, Artisan №7 Universal, MGF Eco Grund M9, Ceresit CT 17, Knauf Tiefengrund Pro, Gard.


Ґрунтовка Ceresit CT 17 є незамінним інструментом для ремонту будівель. Вона використовується для просочення і зміцнення покриттів перед нанесенням різних оздоблювальних матеріалів. Застосовується на пористих і вологопоглинальних поверхнях (бетоні, цеглі, гіпсі, штукатурці), а також сприяє збільшенню адгезії.

Основні властивості:

 • Зміцнює основу
 • Збільшує адгезію покриття до основи
 • Зменшує водопоглинання
 • Наноситься щіткою, валиком або розпилювачем
 • Готова до застосування
 • Не містить органічних розчинників


А ось ґрунтовка глибокого проникнення Gard призначена для ґрунтування мінеральних основ перед нанесенням ізоляційних, оздоблювальних та захисних покриттів стін, стель, підлог та покрівель. Наноситься для ущільнення та додаткового посилення сильнопоглинаючих, пористих, неміцних робочих поверхонь (ніздрюватого та легкого бетону, гігроскопічної штукатурки, основи під паркет та ін.). Застосовується для підвищення водонепроникності основи (цегли, штукатурки, бетону, шиферу, черепиці), а також підсилення зчеплення основи з наступним покриттям (штукатурки, шпаклівки, шпалерного клею, основи під паркет, фарби тощо.). Підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт.

3. Відсутність штукатурних профілів

Вмонтовані в стіну напрямні утворюють термошви, які запобігають появі тріщин при зміні температури та вологості в різних ділянках оштукатуреної поверхні. Тому не варто нехтувати їх установкою.

4. Використання протермінованої суміші

Термін придатності штукатурки дуже важливий, тому що з часом її компоненти втрачають свої якості і склад вже не може так добре утримуватися на поверхні, що обробляється.

Яку штукатурку обрати?

В інтернет-магазині Гріко великий асортимент штукатурок від українських та закордонних виробників. Виключно сертифікована продукція за доступною ціною.

Наприклад, Knauf Rotband – універсальна штукатурка на основі гіпсу з легким наповнювачем і полімерними добавками для легкої та якісної обробки стін і стель всередині приміщень з нормальною вологістю, в тому числі кухні і ванні кімнати.  Матеріал використовується на всіх видах поверхонь. Про підготовку основи та розчину, а також про нанесення – читайте тут.


Штукатурка машинна гіпсова Knauf MP-75 – суха штукатурна суміш на основі гіпсу для штукатурення стін і стель всередині приміщень машинним способом, що забезпечує значну перевагу в продуктивності в порівнянні з ручним способом, особливо при великих обсягах робіт. Застосовується в приміщеннях з нормальним рівнем вологості повітря, в тому числі кухні і ванні кімнати. Матеріал використовується на всіх видах поверхонь.

Переваги:

 • Придатна для рівня якості поверхонь Q1 – Q3 (вирівняні)  і Q2 - Q3 (загладжені)
 • Не тріскається навіть при товстому шарі
 • Економна
 • Міцна і зносостійка
 • Універсальна - можливе одночасне штукатурення і шпаклювання, виготовлення декоративних елементів, ремонтні та реставраційні роботи.
 • Висока водоутримуюча здатність
 • Регулює вологісний режим в приміщенні
 • Екологічна - не містить шкідливих для здоров'я людини речовин

Купити штукатурку у Чернівцях та в інших містах України надзвичайно просто: достатньо кілька кліків мишкою. Далі наші менеджери зателефонують вам для уточнення замовлення. Швидко, просто, а, найголовніше, без втрати дорогоцінного часу.

Дотримуючись наших простих правил, ви зможете отримати ідеально оштукатурені стіни. Хай щастить 😉